Mājsēdes laikā Valsts policijas Bauskas iecirkņa teritorijā – 38 pārkāpumi

No 15. līdz 17. janvārim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) apkalpojamajā teritorijā nedēļas nogales mājsēdes kontroles pasākumu laikā tika pārbaudītas 2162 personas. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma no pulksten 22 līdz 5 neievērošanu sākti 200 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī doti 233 preventīvi norādījumi, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Zemgalē brīvdienu mājsēdes kontroles pasākumos pavisam kopā tika iesaistītas 299 Valsts policijas amatpersonas, kuras pildīja savus pienākumus ciešā sadarbībā ar 77 pašvaldību policijas un 57 Zemessardzes darbiniekiem. Kontroles pasākumu nodrošināšanā tika izmantoti 139 Valsts policijas un 38 pašvaldību policijas transportlīdzekļi.

Iespējams, stiprā sala dēļ aizvadītā nedēļas nogale salīdzinājumā ar iepriekšējām mājsēdes kontroles pasākumu svētku un nedēļu nogalēm tika aizvadīta salīdzinoši mierīgi. Aizpildītus apliecinājumus par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā uzrādīja 1412 iedzīvotāji. Tika sagatavoti arī 17 ziņojumi par administratīvā pārkāpuma procesa sākšanu, kā arī reģistrēti 57 notikumi, kas nebija saistīti ar Ministru kabineta rīkojumu «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu».

Apkopojot aizvadītās nedēļas nogales laikā reģistrētos notikumus saistībā ar mājsēdes kontroles pasākumiem, VP ZRP Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā reģistrēti 38 notikumi. 24 personām, kuras neievēroja noteiktos ierobežojumus, piemērots 100 eiro naudas sods, bet 13 iedzīvotājiem – no desmit līdz 200 eiro. Savukārt 1994. gadā dzimušam vīrietim likumsargi piemēroja naudas sodu 500 eiro, jo viņš 16. janvārī 53 minūtes pēc pusnakts Vecumnieku novadā, ceļa Bauska–Linde 28. kilometrā, atradās alkohola reibumā, atteicās paskaidrot savas rīcības iemeslus, savā leksikā izmantoja necenzētus vārdus un uzvedās bravūrīgi. Likumsargi 17. janvārī sāka arī četrus administratīvā pārkāpuma procesus par iebraukšanu Latvijā bez apliecinājuma par negatīvu «Covid-19» testa rezultātu.

Savukārt VP ZRP Aizkraukles iecirkņa apkalpojamajā teritorijā no 15. līdz 17. janvārim mājsēdes kontroles pasākumu laikā par noteikto ierobežojumu pārkāpumiem likumsargi sāka 24 administratīvā pārkāpuma procesus. 16 personām tika piemērots naudas sods no desmit līdz 100 eiro, savukārt sešām personām – 200 eiro. Par pārvietošanās ierobežojumu pārkāpumiem, izaicinošu uzvedību un mēģinājumiem aizbēgt no policistiem 15. janvārī Aizkrauklē neilgi pirms pusnakts diviem jauniešiem piemērots naudas sods 500 eiro.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu neievērošanu VP ZRP Dobeles iecirkņa apkalpojamajā teritorijā sākti 33 administratīvā pārkāpuma procesi un piemēroti naudas sodi no desmit līdz 100 eiro apmērā. Vienā gadījumā ārpus savas dzīvesvietas pēc pulksten 22 atradās nepilngadīga persona, kura nevarēja uzrādīt pašapliecinājumu par pamatotu pārvietošanās iemeslu. Tāpat 17. janvārī Dobelē 1950. gadā dzimis vīrietis pulksten 2.20 atradās ārpus savas dzīvesvietas, izvairījās nosaukt savus personas datus un pat centās aizbēgt. Likumsargi viņam par noteiktā pārvietošanās aizlieguma neievērošanu piemēroja naudas sodu 100 eiro.

Savukārt 19 administratīvā pārkāpuma procesi un trīs ziņojumi par administratīvā pārkāpuma procesa sākšanu saistībā ar ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem aizvadītajā nedēļas nogalē sākti VP ZRP Tukuma iecirkņa apkalpojamajā teritorijā. 15 gadījumos piemēroti naudas sodi 50 līdz 300 eiro apmērā, bet četrām personām likumsargi uzlika 500 eiro naudas sodu. 16. janvārī pulksten 23.30 Tukumā uz ielas atradās 1974. gadā dzimis vīrietis alkohola reibumā, turklāt viņš pauda uzskatu, ka ierobežojumi nav jāievēro un tiem neesot nekādas nozīmes. Ņemot vērā vīrieša bravūrīgo attieksmi, likumsargi viņam piemēroja 500 eiro sodu. Savukārt 17. janvārī Tukumā pēc pusnakts uz ielas atradās 1995. un 1994. gadā dzimuši vīrieši, kuriem jau 30. decembrī par mājsēdes ierobežojumu neievērošanu bija piemērots naudas sods. Par atkārtotu pārkāpuma izdarīšanu katrs no viņiem šajā reizē nopelnīja 500 eiro lielu naudas sodu. Tajā pašā naktī pulksten 4.20 Tukumā uz ielas policisti sastapa 1986. gadā dzimušu vīrieti, kurš, pastaigājoties pa pilsētu, devās mājup no ciemošanās. Arī viņam par šādu rīcību nāksies soda naudā samaksāt 500 eiro.  

Saistībā ar ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem VP ZRP Jēkabpils iecirkņa teritorijā reģistrēti 32 notikumi. Par mājsēdes ierobežojumu neievērošanu 28 personām tika piemēroti naudas sodi desmit līdz 100 eiro apmērā, bet četrām personām, kuras 16. janvārī pēc pulksten 22 atradās ārpus savas dzīvesvietas un pret policistiem izturējās izaicinoši un bravūrīgi, vienā gadījumā pat cenšoties paslēpties, likumsargi piemēroja 200 eiro naudas sodu katrai.

VP ZRP Jelgavas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem sākts 31 administratīvā pārkāpuma process un viena resoriskā pārbaude. 25 gadījumos iedzīvotājiem par mājsēdes neievērošanu tika piemērota soda nauda no desmit līdz 100 eiro, bet pa vienai reizei administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros piemēroti 150, 200, 250, 400, 500 un 1000 eiro lieli naudas sodi.
500 eiro naudas sodu policisti piemēroja 1975. gadā dzimušam vīrietim, kurš 17. janvārī pulksten 1.20 atradās ārpus savas dzīvesvietas Jelgavā, bija bravūrīgs, uz likumsargu aizrādījumiem atbildēja, ka policisti, uzrunājot un tuvojoties viņam, paši pārkāpjot noteikumus. Savukārt tajā pašā naktī pēc aptuveni divām stundām likumsargi piemēroja 1000 eiro naudas sodu meklēšanā esošai personai – 1967. gadā dzimušam vīrietim, kurš bija devies uz Valgundi un, būdams alkohola reibumā, uzvedās agresīvi un traucēja citām personām naktsmieru. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka viņam 2020. gada novembrī tika konstatēta saslimšana ar «Covid-19», taču vīrietis nav veicis atkārtotu testu.

Arī šajā nedēļas nogalē – naktī no 22.janvāra uz 23.janvāri un no 23.janvāra uz 24.janvāri no pulksten 22 līdz 5 – Latvijā ir noteikts pārvietošanās aizliegums. Tā laikā tiks veikti mājsēdes kontroles pasākumi, un Valsts policija sadarbībā ar pašvaldību policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi pastiprināti uzraudzīs, vai tiek ievērotas ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības. Šajā laikā uz ielas var atrasties tikai attaisnojoša iemesla gadījumā, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam un pašapliecinājumam.
 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas