Mājtirgū Pilsrundālē līksmi aizrit Annas dienas sarīkojums 6

Rundāles novada mājtirgū Pilsrundālē sestdien, 25. jūlijā, notika Annas dienai veltīts pasākums «Ķemermiestiņā dzīvoja reiz skaista Anniņa jeb kā to sirds «pažaru» dzēst».

Mājtirgū satikās ražotāji no Latvijas malu malām. Visus priecēja folkloras kopa «Svitene», vidējās paaudzes deju grupa «Rundāle», senioru deju kopas «Šurpu turpu» un «Magnolijas», deju kopa «Ir varianti», drāmas terapijas grupa, līnijdejotājas «Nāc dejot» un teātra studija «Savējie».

Pēc uzveduma «Ķemermiestiņā dzīvoja reiz skaista Anniņa jeb kā to sirds «pažaru» dzēst» apmeklētāji minēja Anniņas mīklas. Vīri pārbaudīja spēku sievu un meitu turēšanas sacensībās «Stiprs kā Annas sapņu tēls». Konkurence bija visai sīva, un vīri – braši. Apmeklētāji bija aicināti piedalīties sportiskās aktivitātēs, apskatīt ugunsdzēsēju mašīnas un 20. gadsimta 30. gadu modes tērpu demonstrējumus no Bauskas muzeja krājuma, piedalīties meistardarbnīcās un nogaršot īpašo Anniņas zupu.

Adītas un tamborētas čībiņas par diviem eiro un bērnu zābaciņus tirgoja bērsteliete Inta Jurēvica. Rokdarbi ir viņas sirdslieta kopš 14 gadu vecuma. Inta Rundāles mājtirgū esot bieža viešņa. Rokdarbnieci te varot sastapt katru otrdienu, savus darbiņus viņa reizumis pārdodot arī tūristiem pie Rundāles pils.

No Juglas Pilsrundālē bija ieradies rīdzinieks Egons Biģis. Viņš piedāvāja paša meistarotus žurku, kurmju, sesku, caunu un ūdeļu slazdus. «Viss ir manis taisīts. Pēc slazdiem ir braukuši pat no Apes. Negribu sevi lielīt, bet, manuprāt, šie slazdi ir labāki par tiem, ko var iegādāties veikalos,» uzskata E. Biģis. Ideja radusies diezgan sen – kad septiņus gadus strādājis Latvijas PSR Komunālās saimniecības ministrijā. Viņš izdomājis konstrukciju un ražošanu sācis atmodas laikā. Par slazdiem rīdzinieks prasa 20 eiro, senāk tie maksājuši 18 eiro, bet izejvielas kļuvušas dārgākas un nācies paaugstināt cenu. Ja kādam rodoties interese, Egonu varot meklēt Juglas laivu kooperatīvā, kur atrodoties viņa darbnīca.

Jau otro gadu Rundāles mājtirgū darbojās stādu apmaiņas punkts, par dēstiem rūpējās zinošā Janīna Romāne. «Šoreiz ļaudis ir ļoti slinki. Atnesti pāris flokši, īrisi. Daudzi neesot zinājuši, ka šāds punkts darbosies, tie, kam netālu ir dārziņš, aizjoza pēc stādiņiem. Pagājušogad nāca vairāk cilvēku, ar stādiem dalījās arī mani kaimiņi. Mēs, latvieši, ar savām dārzkopības dotībām kādreiz bijām ļoti slaveni,» teic J. Romāne. Kāds mainīšanai bija atnesis ziemcieti ibēri, kas aug klajeniski un ilgi priecē ar skaistiem baltiem ziediem. Puķkopēja norāda, ka šis esot īstais laiks dēstu pavairošanai.

Saulainietis Jānis Šulcs aicināja dēlī dzīt naglas. Tas nebija vienkārši – katram dalībniekam tika dotas desmit naglas, kuras vajadzēja sadzīt savilkto rūtiņu krustpunktos. Tika vērtēts gan ātrums, gan precizitāte, par slikti iedzītu naglu piešķīra soda sekundes. Zīmīte pie uzdevuma galda brīdināja, ka «par sasistajiem pirkstiem organizatori atbildību nenes». «Uz šejieni nāk braši vīri, varonīgas dāmas un pacietīgi jaunieši,» stāstīja J. Šulcs.

Tirdziņu apmeklēja arī Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka iegādājies kurmju slazdus, lai no to rakumiem pasargātu piemājas zālienu. Viņaprāt, pasākums ir izdevies: «Galvenais, lai paši rundālieši labi pavada laiku! Man prieks, ka mūsu iedzīvotāji daudz ko paši izgatavo un saražo.» Annas dienas tirdziņu par izdevušos atzina arī sarīkojuma režisore un vadītāja Lilita Lauskiniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

apmeklētājs

Kad šādos pasākumos vienreiz tiks nodrošināts mediķis. Vienmēr kaut kas atgadās, bet kam lūgt palīdzību nav, arī šoreiz, cilvēks traumē roku, paliek slikti saulē.Domājiet!

pirms 5 gadiem, 2015.07.27 14:58

nu tak

visi tak mazā vietiņā zina, kur dzīvo vietējie mediķi! Nav jau 1000ļaužu pasākums!

pirms 5 gadiem, 2015.07.28 22:28

zane

Jūsupusē pirmoreiz, bija ļoti interesants scenārijs un dikti lustīgi!

pirms 5 gadiem, 2015.07.28 13:17

/

Pats tirgus neizdevies - tak pāris pārdevēju un pirkt nav ko!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.07.28 19:25

tirgonis

pieteicos pie afišā norādītās - Ludmilas Knokas! Pārējie- nezinu kur?

pirms 5 gadiem, 2015.07.28 22:29

Vietējās ziņas