Makšķernieki piemēslo upju krastus 5

Aktīvā vimbu copēšanas sezona rit pilnā sparā, taču pēc makšķerniekiem upju krasti paliek piedrazoti, «Bauskas Dzīvei» vēsta tuvējās apkārtnes iedzīvotāji.

Lasītāja, kura dzīvo netālu no Mēmeles, šonedēļ zvanīja uz laikraksta «Bauskas Dzīve» redakciju, paužot sašutumu par atkritumiem, kas upes krastā paliek pēc kuplā makšķernieku pulka, kas gūst lomu no ūdens. Baušķeniece stāsta, ka upju teritorija kļūst aizvien netīrāka, krastos redzamas pat lielas atkritumu čupas.

Pirmdien Mūsas un Mēmeles krastos ierastajās makšķerēšanas vietās cilvēku bija maz. Iespējams, zivju ķērājus bija aizdzinis ziemeļu vējš, pie kura lomi neķērās. Dažus makšķerniekus izdevās sastapt augšpus Mēmelei aiz gājēju tiltiņa. Netālu no viņiem mētājās alus bundžas, papīri, plastmasas pudeles un citi atkritumi.

Baušķenieks Pāvels, kurš dzīvo turpat pie upes, portālam neslēpa, ka upmalā sēž jau piekto stundu. Viņš stāsta, ka pusdienas līdzi neņemot, kad gribas ēst – dodas pāri ceļam uz mājām, tāpēc nekādus atkritumus aiz sevis neatstājot. Tomēr citus aizraušanās biedrus Pāvels nopeļ, atzīstot – dažu cilvēku visatļautība rada diskomfortu pārējiem: «Pašiem pēc tam nepatīkami sēdēt atkritumu kaudzēs.» Viņš novērojis, ka vecie makšķernieki upmalu nepiemēslo, to biežāk darot jaunieši. «Vajag ķert pie rokas un «štrāfēt» nost. Jāpieraksta mašīnas numurs un jāziņo policijai, pēc tam jāliek pašiem savākt,» uzskata makšķernieks.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības (BMMB) pārstāvis Pēteris Seleckis apstiprina, ka vimbu copēšanas sezonā upmalās sakrājas daudz atkritumu. Tomēr viņš apgalvo, ka divreiz – pirms un pēc sezonas, kas beigsies 15. maijā, – biedrība upes krastus uzkopj. Tīrāmā teritorija sniedzas apmēram 25 kilometru garumā, tāpēc to regulāri iztīrīt neesot iespējams. «Kamēr notiek aktīva makšķerēšana, atkritumi veidojas katru dienu,» skaidro P. Seleckis. Parasti sakopšana ilgst mēnesi. Ir bijuši gadījumi, kad upmalā no Bauskas līdz Ziedoņiem savākti tik daudz melno atkritumu maisu, kas piepilda traktora piekabi. Tomēr pēdējos gados situācija uzlabojas, apstiprina BMMB izpilddirektors.

P. Seleckis uzskata, ka lielāko daļu gružu upmalās atstāj atpūtnieki, bet ne vietējie makšķernieki. Viņš zina stāstīt, ka BMMB biedri iepriekš ir aizrādījuši rīdziniekiem par miskastes atstāšanu, bet tie tikai pasmīnot.

BMMB aicina visus makšķerniekus sestdien, 25. aprīlī, Lielajā talkā doties pie iemīļotajām ūdenstilpēm un sakopt upmalas. «Būtu jauki, ja cilvēki pirms makšķerēšanas savāktu miskasti un pēc sevis arī neatstātu haosu,» piebilst P. Seleckis. BMMB dalībnieki Lielajā talkā ieplānojuši tīrīt Bangu dīķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

jocis

Loti daudz atkritumu ir upes meemele krasts, netaalu no vansa tilta virzienaa uz bijuso ATU.

pirms 5 gadiem, 2015.04.22 11:26

Kāpēc

Kārtības sargi Bauskā saņem lielo algu,bet,kur ir viņu darba rādītāji? Piecūkotājās upmalās? Dzintar,vienreiz jābeidz krēslu berst un pašam jāpieceļas un jāpastrādā.

pirms 5 gadiem, 2015.04.22 13:32

novērotājs

vai cūkas var apturēt policisti?kas mēslo mājās,tas to dara visur.audzināšanas rezultāts.vēl ir kategorija,kuri mēslo tikai ārpus savas mājas.

pirms 5 gadiem, 2015.04.22 14:07

cūcis

neapvaino cūkas!!! No viņām var cilvēki pamācīties!

pirms 5 gadiem, 2015.04.22 14:31

Vietējās ziņas