Mākslinieki turpinās mācīt amatieru gleznotājus 1

Iecavas kultūras namā pirmdien, 21. decembrī, svinīgā sarīkojumā tika slēgta salona «Pūra lāde» gleznošanas studijas dalībnieku darbu izstāde.

Četri studijas dalībnieki no salona saimnieces Dagnijas Lauvas saņēma rakstveida apliecinājumu par kursa pabeigšanu. Mākslinieki un skatītāji uzteica Lidijas Kudapas, Daces Okolovskas, Dainas Āboliņas un Viļa Zepa darbus, kas apliecina amatieru gleznotāju talantu un izaugsmi.

Gada sākumā ar lielāku studistu skaitu iecavniekus sāka mācīt Jūrmalas gleznotājs Jānis Jēkabsons, kopš vasaras nodarbības vadīt turpināja «Pūra lādes» mākslinieki Dagnija Lauva un Andris Grudauskis. Viņi uzteica studistus par vēlmi darboties un atsaucību, izmantojot visas iespējas pilnveidot savu prasmi salonā un brīvā dabā, kur nodarbības notika vasarā.

J. Jēkabsons sarunā ar «Bauskas Dzīvi» pauda gandarījumu par iespēju mācīt iecavniekus, starp kuriem ir talantīgi mākslinieki un pat «septiņdesmitgadīgs tīrradnis»: «Apgūt mākslas pamatus nekad nav par vēlu, un īstu mākslinieku no amatiera atšķir kompozīcija. Katrs var gleznot, un naivistiem ir apbrīnojami darbi. Šajā izstādē var redzēt, kā studijas dalībnieki izauguši. Tas ir liels gandarījums pedagogiem.»

J. Jēkabsons ielūdza iecavniekus februārī apmeklēt viņa izstādi Jūrmalas kultūras centrā. Iecavas kultūras nama pārstāve Laimrota Jaunzeme aicināja novada amatieru gleznotājus pieteikt un gatavot darbus nākotnē rīkojamām personālizstādēm. Gan pedagogi, gan studisti bija sagatavojuši pateicības veltes cits citam.

D. Lauva un A. Grudauskis «Bauskas Dzīvei» pavēstīja, ka četri dalībnieki un citi interesenti varēs turpināt gleznošanas nodarbības «Pūra lādē», kur mākslinieki saglabās Iecavas darbnīcu. Viņiem ir iecere atvērt līdzīgu salonu Jelgavā, kur ir vairāk cilvēku un publika ir aktīvāka. «Vēlamies atvērt studiju Jelgavas apkaimes cilvēkiem,» saka D. Lauva, «mācīsim to, ko protam paši, lai cilvēkiem ir vairāk iespēju izpaust sevi vizuāli un veidot skaistāku vidi.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

amatieris

Mākslinieki turpinās mācīt amatieru gleznotājus .Tā sacīt-mācīs gleznotājus, kas gleznos amatierus. Īstens latvietis rakstītu tā: gleznotājus - amatierus.

pirms 5 gadiem, 2015.12.23 17:12

Vietējās ziņas