Makulatūras vākšanā jūtams sacensības gars 2

Katra tonna savāktās makulatūras no zāģēšanas izglābjot 13 koku. Pilsrundāles vidusskolas audzēkņi līdz 4. decembrim bija «pagarinājuši» 26 koku mūžu. Makulatūras vākšanā jūtams sacensības gars, līdz 2. decembrim bija savākti 1507 kilogrami. Bērni seko skolas vestibilā izliktajā grafikā fiksētajiem skaitļiem, stāsta skolas bibliotekāre Inta Poča. Viņa un direktores vietniece Daiga Saka vada akcijas norisi.Garderobes telpa pildās ar makulatūru, rāda galvenā svērēja skolotāja Daina Upelniece. Pieņemot skolēnu atnestos papīra saiņus 3. decembra rītā, viņa secināja - dažu stundu laikā vēl pustonna klāt. «Aktīvākie ir sākumskolas skolēni, ko atbalsta vecāki un audzinātājas. Skolotājas Vijas Drobiševskas audzināmā 3.a klase dažās dienās savāca 312 kilogramus makulatūras un turpina nest vēl. Arī vecāko klašu skolēni piedalās akcijā, katru starpbrīdi kāds ir klāt ar savu nastu.»Trešās klases skolēni Lāsma, stāstot kur vākta makulatūra, visbiežāk piemin vecvecāku mājas. Tiek iztīrīti bēniņi, pieliekamie un pagrabi, kur glabājas sen nelasītas grāmatas, kartona gabali, vecas avīzes un žurnāli, ko jau pelītes paguvušas nogaršot. Prāvākos saiņus vecāki palīdz atvest, mazākos bērni paši atnes. Nedēļas nogalē Pilsrundāles vidusskolā gaida pirmās kravas aizvedējus, bet akcija turpināsies. Par katru savākto tonnu makulatūras skolām solīti desmit kilogramu no papīrfabrikā «Līgatne» otrreiz pārstrādāta papīra ražotas zīmēšanas loksnes. Tas būtu tieši laikā un piemērots bērnu darbiem, ko izmantot skolas noformējumā pirms Ziemassvētkiem, priecājas bibliotekāre Inta Poča. Piedalīties makulatūras vākšanā skolas aicinājusi akciju sabiedrība «Swedbank», Latvijas Dabas fonds un papīrfabrika «Līgatne». No Bauskas rajona iesaistījušās 19 mācību iestādes.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Renēte

Kur var nodot makulatūru, ja mani bērni vairs nav skolas vecumā. Labāk es nodotu skolniekiem vecas avīzes un žurnālus, nevis mestu kopējā konteinerā ( specializētajā makulatūras, kurš tomēr ir nejēdzīgi netīrs un piedrazots).

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 09:42

jap

tas ir forši! un tā jārīkojas. to, ka makulatūras vākšanas kļūst par biznesu, nevis darbošanos idejas vārdā, pierāda tas, ka ir arī citi, kas izsludina vākšanas akcijas un diezgan kārojamu balvu fondu piedāvā visvairāk savākušajiem. dažādi kuki(citu rajonu)

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 15:26

Vietējās ziņas