Mareka Odumiņa gleznas var skatīt Rīgā 4

Baušķenieka Mareka Odumiņa gleznas šomēnes apskatāmas tirdzniecības centra «Mols» pirmajā stāvā. Savukārt atklāšanas pasākums notika 28. maijā Rīgā, klubā «Noliktava Nr. 3». Izstādē pulcējās daudz sabiedrībā pazīstamu personu.

Mareka Odumiņa dzīve mainījās 2012. gada jūlija novakarē, kad lēciens ezerā beidzās ar lauztu sprandu un daudzu mēnešu ilgu cīņu par dzīvību. Tomēr viņu no daudziem cilvēkiem ratiņkrēslos atšķir fantastisks dzīvesprieks un gatavība vienmēr pamēģināt kaut ko jaunu. Puisis cer, ka šī viņa aizrautība pielips arī citiem, kuru pārvietošanās un darbības iespējas ir ierobežotas.

«Iepazinos ar Mareku Ķīpsalā. Gāju jau prom un skatos – vienā stūrī «džeks» glezno, paņēmis otu mutē,» par savu satikšanos ar paralizēto mākslinieku stāsta dziedātājs Andris Kivičs. «Biju uz rehabilitāciju Vaivaros. Tur man ieteica pamēģināt rakstīt. Ar pildspalvu zobos rakstīju kā ar vistas kāju. Paņēmu otu zobos, un uzreiz aizgāja – tapa pirmā saule, pirmā pludmale. Tā vienkārši uzreiz,» atcerējās M. Odumiņš.

Kopā ar dziedātāju raisījusies diskusija, kuras laikā baušķenieks atzinies, ka pietrūkst naudas rehabilitācijai. Kopā radusies ideja, ka līdzekļus varētu gūt, pārdodot gleznas. Ideju aktīvi atbalstīja sabiedriskā organizācija «Palidzesim.lv», un tā tapa izstāde.

Gatavojoties izstādei, jaunietis aktīvi strādājis, radot mākslas darbus. Viena glezna tapusi apmēram trīs dienu laikā. Pēdējais darbs radies iepriekšējā vakarā, un tas esot pirmais uzzīmētais portrets. Un tad izstāde ar līdz šim nebijušu uzmanību un atzinības vārdiem.

«Ar Mareku iepazināmies pirms gada. Vācām naudu viņa rehabilitācijas programmai un sadraudzējāmies. Tad sapratām, ka puisim ir talants un tas jāparāda plašākai sabiedrībai un jāpastāsta plašāk, lai citi cilvēki iedvesmotos no viņa pozitīvisma, spējas nepadoties. Viņš iedvesmo arī mūs labiem darbiem,» stāsta Ilze Skuja, «Palidzēsim.lv» vadītāja un izstādes organizatore.

«Lieliski darbi. Gaidīju, ka būs mūsdienu modernā abstraktā māksla, bet šeit – klasiskais stils, kas pats par sevi izskatās lieliski. Gleznās mākslinieks stilistiski izpaudis savas jūtas,» iepriecināts par redzēto bija rīdzinieks Sergejs Parvatkins.

Pasākuma laikā notika arī Andra Kiviča dziesmas «Tieši tagad un te», kas veltīta M. Odumiņam, videoklipa prezentācija. «Dziesma ir par to, ja kaut kas iešaujas prātā, vajag to darīt. Tad jau beigās redzēs, kas no tā iznāks,» tā dziedātājs.

Uz gleznu izstādes atklāšanu bija ieradušies M. Odumiņa radinieki un paziņas no Bauskas, sveicot ar ziediem un atbalstot ar labiem vārdiem. «Mareks izceļas ar lielu pacietību – viņš glezno ļoti cītīgi, akurāti, nebaidās eksperimentēt. Radīts pirmais portrets – viņš iet tālāk šajā jomā, nestāv uz vietas. Savu mērķu dēļ ir pašaizliedzīgs,» tā mākslinieku raksturo viņa paziņa Erlands Zaluckis.

Lielāko daļu gleznu pārdošanai rezervēja jau izstādes laikā. Mākslas darbus iegādājās mūziķis Ralfs Eilands, basketbolists Kaspars Kambala un citas pazīstamas personības.

«Mana mīļākā glezna? Buru kuģis. Kāpēc? Tāpēc, ka tas ir skaists,» uz apmeklētāju jautājumiem atbildēja M. Odumiņš. Viņš pastāstīja, ka šovasar plāno piedalīties arī gleznotāju plenēros. Aizraujošos baušķenieka garadarbus varēsim vērot arī mūsu novadu izstāžu zālēs.Andra Kiviča dziesmas «Tieši tagad un te», kas veltīta Marekam Odumiņam, videoklips.

<iframe width="640" height="390" src="https://www.youtube.com/embed/DoYRWVPsQGw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Pievieno komentāru

Komentāri 4

es

forši, ka cilvēki glezno. Tā jau ir augstāka pilotāža par Mola aizgaldu ķemmēšanu un rijamā meklēšanu.

pirms 5 gadiem, 2015.06.02 15:44

es

forši, ka cilvēki glezno. Tā jau ir augstāka pilotāža par Mola aizgaldu ķemmēšanu un rijamā meklēšanu.

pirms 5 gadiem, 2015.06.02 15:44

es

forši, ka cilvēki glezno. Tā jau ir augstāka pilotāža par Mola aizgaldu ķemmēšanu un rijamā meklēšanu.

pirms 5 gadiem, 2015.06.02 15:45

Vietējās ziņas