Marina Kosteņecka tiksies ar lasītājiem Bauskā 8

Bauskas kultūras centrā 8. janvārī plkst. 13 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Bauskas Centrālā bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku, informē Sanita Kitajeva, LNB Atbalsta biedrības pārstāve.

Saruna būs par nesen iznākušo atmiņu krājumu «Mans XX gadsimts», rakstnieces dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos.

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija ļoti cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu – neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīvesstāstam ir īpaša vērtība.

Atmiņu krājumu veido divas grāmatas – «Mans XX gadsimts» un «Vēstules no XX gadsimta» latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. «Mans XX gadsimts» līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks.

Rīkojot tikšanos ar rakstnieci, Bauskas Centrālā bibliotēka un LNB Atbalsta biedrība vēlas dot iespēju ikvienam interesentam dzirdēt dokumentālus stāstus no mūsu laikmeta lieciniekiem – cilvēkiem, kam bijusi nozīmīga loma valsts liktenī. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu «Mans XX gadsimts» dāvās Bauskas reģiona bibliotēkām.

Grāmatu izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds, «Baltic International Bank», «Kalēju biedrība», «Latvijas Gāze», Rīgas dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Uldis

A***eķt!!!! Strādājošiem atķeksētu garām! Kam bibliotēku vajag?

pirms gada, 2020.01.03 22:13

Dace

Pasākums pensionāriem.

pirms gada, 2020.01.04 09:22

ja

pensionari laikam ari ir cilveki viniem jau neko nevajag

pirms gada, 2020.01.04 09:33

P

Pensionāram vajag mīkstu maizi,cietu(cenzēju).

pirms gada, 2020.01.04 21:09

Lauķis

Rīko pasākumu slikti, nerīko, atkal slikti! Nīgri gan baušķinieki

pirms gada, 2020.01.04 19:27

Lauķim

Visi pasākumi bibliotēkā - darbdienās un dienas vidū. Ja jau strādājošos neuzskata par lasītājiem, tad lai rīko pasākumus tieši Derpelē...

pirms gada, 2020.01.04 22:33

Māra

Apmeklētāji ne tikai pensionāri, bet paši novada bibliotekāri...un pasākums ir noticis!

pirms gada, 2020.01.08 18:47

s_er_h

''ikvienam interesentam'' - mhm, noteikti.
Un pēcāk kliedz, ka iedzīvotāji neko neapmeklē, cilvēki mazpilsētās ir neizglītoti, nekur neiet, neko nedara utt utt
Saprotu, ka neviens darbinieks nevēlas palikt darbā ilgāk vai vēlāk, lai tikai kāds cits tiktu pie pasākuma apmeklēšanas - fiksi visu un mājās. Bet, tad, lūdzu, atskaitamies sabiedrībai, cik cilvēku bija, cik daudz naudas tika iztērēts rīkošanai no nodokļu maksātāju naudas, nevis noķeram smuki kadru no sāna, kas rada ilūziju par cilvēkiem pilnu zāli.

pirms gada, 2020.01.08 19:31

Vietējās ziņas