Mašīnas apgrūtina ielu un laukumu tīrīšanu Bauskā 11

Vairāku Bauskas daudzdzīvokļu māju pagalmos ir apgrūtināta, teju neiespējama braukšana. Dažviet veidojas milzīgi sniega krāvumi. «Bauskas Dzīve» 4. janvārī secināja, ka Vītolu ielas pagalmos automobiļi pa šauru ceļu izbraukt var, diviem spēkratiem samainīties gan ir grūti. Daži laukumiņi, kuros novietotas mašīnas, ir tīrīti, citi spēkrati izskatās apsniguši teju no ziemas sākuma.Sētnieks Pēteris Piņķins stāsta: «Vislielākās problēmas sagādā mašīnas. Ja to nebūtu, tad jau ar traktoru tos visus laukumus, arī brauktuves pagalmos varētu izšķūrēt. Tagad, kā kurš var, tā izlīdzas.» Sētnieks apgalvo, ka no viņa apkopes zonas ne šo, ne pērno ziemu sniegs nav izvests. Tepat sastaptais «Opel» vadītājs skaidro, ka kopā ar vēl dažiem kaimiņiem vienojušies, savākuši pa latam, samaksājuši traktoristam, tas vienu laukumiņu iztīrījis. Sētniece Sarmīte Mežatuča, kas strādā Dārza ielas 22. mājas pagalmā, arī atzīst, ka šī ziema ir ļoti grūta: «Bet es nesūdzos, spēkam jābūt, un darbs ir jāpadara.» Viņas mājas pagalmā vienu reizi traktors bija izbraucis, bet nu ir piesnidzis atkal. Tīrīšanu organizējusi SIA «Bauskas namsaimnieks». Sētniece piekrīt, ka novietotās automašīnas ļoti traucē sniega aizšķūrēšanai uz laukuma malām. Viņa ierosina noteikt konkrētu dienu un stundu, kad traktors būtu klāt, un visiem auto īpašniekiem šajā laikā mašīnas no pagalma jāaizvāc. Bauskas pilsētas pārvaldes speciālists Voldemārs Čačs skaidro, ka daudzdzīvokļu māju pagalmos sniega šķūrēšana ir māju apsaimniekotāja pārziņā. Tātad šie darbi jāveic SIA «Bauskas namsaimnieks».Uzņēmuma vadītāja Jolanta Ķikute stāsta, ka sniegs pagalmos tiek tīrīts: «Tērējam tam ēku apsaimniekošanai iekasēto naudu. Vasarā remontdarbiem līdzekļu būs mazāk. Piekrītu sētnieces ieteikumam par mašīnu aizvākšanu uz sniega šķūrēšanas laiku, tikai reāli to izdarīt ir ļoti grūti. Jābūt ļoti centīgam mājas vecākajam, kuram teju katrs auto īpašnieks individuāli jāuzrunā, tad varbūt noteiktajā laikā pagalms būs no mašīnām brīvs.»«Dažviet, piemēram, Zaļajā ielā 11/6 un 11/1, tas ir izdevies. Domājam par sniega izvešanu no pagalmiem, piemēram, pie Dārza 22., 24. mājas, jo te kalni jau sastumti tik lieli, ka vairs nav, kur šķūrēt sniegu.» J. Ķikute piebilst, ka divas dienas nav šķūrēts, jo traktoram pārmontēta lāpsta.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

XXL

Nevajag sagudrot visādus attaisnojumus savai neizdarībai! Dienas laikā šur tur stāv tikai pa retai mašīnai, visas pārējās vietas varētu nošķūrēt pa tīro. Nākošajā dienā mašīnas nostātos tur, kur iztīrīts, un tad mierīgi varētu nošķūrēt atlikušo. Un, ja pāris vietās pa visu pilsētu atstātas mašīnas, kuras neviens nekustina, tad nevajag apgalvot, ka to dēļ tagad visa pilsēta vairs nav sakopjama.

pirms 9 gadiem, 2011.01.05 13:14

heijā

Pļavu iela 8- pozitīvais piemērs-viss sniegs novākts un izšķūrēts!(apsaimnieko DZĪKS)Atbrauciet paskatīties.Vienīgi probēma Pļavu 6 ,ja tiksiet garām , redzēsiet kā jābūt.
Mainiet apsaimniekotāju,iespējas ir!

pirms 9 gadiem, 2011.01.05 11:59

es no Dārza 24

Tikai nevajag. Pie Anneles laukuma mašīnas pa dienu tikpat kā nebija, ja neskaita to galu pie Dārza 18, kur mašīnas ir cauru diennakti pilns!

pirms 9 gadiem, 2011.01.05 11:22

sniegs

Ja tād ziema, tad vajag vairāk tehniku sagadat un vest to sniegu ārā. Nevar jau visu laiku kalnus ražot! Arī sētnieki nedrīkst sniegu mest uz braucamās daļas, tas paredzēs transportam, nevis sētnieks no b/d Zīlīte pat ceļa vidū izrok TRANŠEJAS! Kultūras nekādas, arī b/d vadītāja nereaģē uz to, ka sūdzības nāk par sētnieku! Būsim saprotoši pret visiem, arī transporta vadītājiem!

pirms 9 gadiem, 2011.01.05 08:54

baiba

Jūsu zināšanai Rīgā tika rīkoti neoficiāli kursi,kuros piedalījās visu rajonu namu pārvaldnieki,un viņus tur apmācīja,kā muļķot cilvēkus,lai gūtu labumu sev.Tā ka nav ko kaukt,tas jau nav tik pie mums,tas skar visu Latviju.Vārdu sakot mafija...

pirms 9 gadiem, 2011.01.05 07:14

04.01.2011. 20:12:30
žurnaļugu sakūdīts suņu bars ne cilvēki ..:(

Apsveicu tevi kā vēl vienu suni.

pirms 9 gadiem, 2011.01.04 21:03

žanis

Laukums pie Anneles pilns ar sniegu, tāpat ceļš gar Dārza 18- bet kā tur var notīrīt, ja pie 18 mājas ar kupenu apsnigusi mašīna un laukumā pie Anneles cauru dienu un nakti ir mašīnas.

pirms 9 gadiem, 2011.01.04 19:56

boņs

salātu 33 sētniece slikti strādā - NOMAINĪT!

pirms 9 gadiem, 2011.01.04 19:27

jop tv m

ko var D pa dienu ļoti maz to mašīnu traktors var braukt un tīrīt,pats savai mašīnai regulāri iztīru vietu bet pa dienu salātu ielu tīrošais traktors to aizstumj ciet un tik brutāli ka ne man labums ne iela no tā tīrāka, varbūt vajadzētu priekšniekiem slepus pabraukt traktoram līdzi un pavērot cik kvalitatīvi strādā

pirms 9 gadiem, 2011.01.04 19:25

hei

Pļavu ielas mājās ar nr. 4, 6, un 8 traktors nav redzēts jau mēnesi!!! Katastrofa! Ko tā kuskute tur melo? Naudiņu gan zin kā noplēst! Kauns namsainiekam!

pirms 9 gadiem, 2011.01.04 19:05

Vietējās ziņas