Masku festivālu ieskandinās Misā 1

Gaidot Starptautisko maskošanās tradīciju festivālu, kas februārī notiks Vecumnieku novadā, 24. janvārī Vecumnieku pagasta Misas tautas namā būs «Ģimeņu rīta» pasākums, kurš veltīts festivālam.

Pasākumā Misas tautas nama vadītāja Sandra Vēvere kopā ar Bārbeles folkloras kopu gaida ierodamies ģimenes ar bērniem. Uzsvars uz vārdu «ģimene» – lai vecāki nedomā, ka atliek vien ierasties un bērnu atstāt, bet gan ir gatavi piedalīties dažādās aktivitātēs kopā ar atvasēm!

Biedrības «Zemgales mantojums» valdes locekle Monika Ozoliņa pastāstīja, ka pasākumā iesaistīsies arī festivāla organizatoru pārstāvji – tai skaitā arī Irita Vimba no  Latvijas Folkloras biedrības. «Lielāko uzmanību pievērsīsim masku izgatavošanai. Šādi pasākumi paredzēti arī festivāla laikā, tomēr tā būs vērtīga pieredze pirms lielā notikuma,» atzīst M. Ozoliņa.

Jau ziņojām, ka 16. starptautiskais masku tradīciju festivāls norisināsies Vecumnieku novadā no 13. līdz 15. februārim. Festivāla laikā ir paredzēta plaša un daudzveidīga masku grupu darbības programma ar koncertu un dažādām norisēm lauku sētās, masku izstādi, pētnieku vēstījumiem, ārvalstu viesu līdzdalību, Lielo masku gājienu un Meteņa dzīšanu ar festivāla noslēguma rituālu Vecumnieku estrādē. Aktivitātes skars visus Vecumnieku novada pagastus. Organizatori pagastu iedzīvotājus aicina veidot savas maskas, lai ar tām piedalītos notikumos un priecētu visus dalībniekus.

Festivālu ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē Latvijas Folkloras biedrība un Vecumnieku novada dome.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mi mi

Aizbraucu no Jorkas uz Venēcijas festivālu. Ziniet, tā tik bij' balle

pirms 6 gadiem, 2015.01.11 18:04

Vietējās ziņas