Matemātikas olimpiādē risina piecus uzdevumus

Bauskas un Rundāles novada 9. – 12. klašu audzēkņi apliecināja savas zināšanas matemātikas olimpiādē. Abu novadu 28 skolēni piektdien, 6. februārī, strādāja Bauskas 2. vidusskolā.

Matemātikas metodiskās apvienības vadītāja un žūrijas komisijas priekšsēdētāja skolotāja Lilita Krastiņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šogad, līdzīgi kā citkārt, skolēniem bija jāatrisina pieci uzdevumi. Pedagoģe teic, ka tie nebija vienkārši. 


«Skolēni var gūt labus panākumus olimpiādē tikai tad, ja iegulda daudz laika un darba sagatavošanās procesā. Pedagogam jābūt labam konsultantam un palīgam skolēna patstāvīgajā izziņā,» skaidro L. Krastiņa. Viņa piebilst, ka matemātikas olimpiādē pat desmit punkti ir augsts sasniegums un godam nopelnīti.

Bauskas 2. vidusskolas fizikas un matemātikas skolotājs Zigurds Bille atzina, ka skolēnu prasmes ir ļoti dažādas. Tomēr audzēkņus disciplinē tas, ka matemātikas eksāmens vidusskolas beidzējiem noteikts par obligātu pārbaudījumu. Tas rosina skolēnus «cīnīties» un šo mācību priekšmetu apgūt pēc iespējas labāk.

Lai arī visi darbi ir skatīti, precizēts galīgais lēmums būs zināms tikai pēc dažām dienām. Vērtēšanas komisiju īpaši priecēja Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieces Annijas Varkales izcilais sniegums. Matemātikas zinības viņai ierāda skolotāja Vaira Karpiča. Vairākas godalgotas vietas varētu būt arī Uzvaras vidusskolas pedagoģes Valdas Bičkovas audzēkņiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas