Mazajā Mežotnes pilī varēs izbaudīt četrus izcilus koncertus 14

Turpinot pirms desmit gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad Mazā Mežotnes pils sarūpējusi krāšņu muzikālu vasaru un rudeni, piedāvājot klausītājiem izbaudīt četrus izcilus koncertus, portālam apstiprināja Mazās Mežotnes pils īpašniece Regīna Deičmane.

“Šovasar svinēsim pils desmito koncertsezonu, un visi koncerti būs veltīti mūsu īpašajiem klausītājiem,” uzsvēra R. Deičmane.

Sezona sāksies 7.aprīlī ar “Riga Jazz Stage” talantu koncertu, kurā muzicēs “Riga Jazz Quartet” (Kristaps Vanadziņš, piano – 2007.gada laureāts kategorijā “Jazz Piano”; Andris Buiķis, sitaminstrumenti – 2008.gada laureāts kategorijā “Jazz Drums”; Jānis Bērziņš ģitāra – 2017.gada laureāts kategorijā “Jazz Guitar”; Andris Grunte, bass), soliste Santa Šillere, kā arī īpašais viesis – aktieris Rihards Lepers (balss, ģitāra).

Pils koncertsezona turpināsies 6.jūlijā, kad Mazajā Mežotnes pilī ar īpašu koncertu viesosies pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko un pianiste Laila Holberga. Šim koncertam viņi izvēlējušies latviešu kamermūzikas programmu – Em. Dārziņa, J. Mediņa un A. Kalniņa skaņdarbus.

3.augustā Mazajā Mežotnes pilī norisināsies tradicionālais Pētera Vaska fonda koncerts, kurā skan gan īpaši pasūtināti latviešu komponistu jaundarbi, gan jau pazīstami latviešu kamermūzikas skaņdarbi. Šoreiz koncertā muzicēs izcilā flautiste Dita Krenberga, spožā jaunās paaudzes čelliste Gunta Ābele (viņa ir kamerorķestra “Camerata Basilea” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja), kā arī pianists Džovanni Fornazīni (Itālija).

Programmā uzsvars tiks likts uz Vaska fonda pasūtinājumdarbiem – komponistu Aijas Veismanes un Andra Vecumnieka jaundarbiem flautai, čellam un klavierēm, kā arī latviešu  kamermūziku – Tālivalža Ķeniņa, Pētera Plakida, Maijas Einfeldes un, protams, Pētera Vaska skaņdarbiem.

 Pils koncertsezona noslēgsies 4.oktobrī, kad ar ekskluzīvu koncertu “Dzīve kā kino. Kino kā dzīve” šeit uzstāsies trīs brīnišķīgi latviešu mūziķi: pianists Andrejs Osokins, kā arī talantīgās māsas Kristīne Balanas (vijole) un Margarita Balanas (čells). Koncertā klausītājiem būs iespēja izdzīvot cilvēka mūžu septiņu dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no šūpuļdziesmas līdz pat dzīves saulrietam. Būs dzirdamas kompozīcijas no Federiko Fellini “Saldās dzīves”, Ingmara Bergmana “Mūzikas tumsā”, Billija Vaildera “Saulrieta bulvāra”, Leonīda Leimaņa “Pie bagātās kundzes” un citām kinofilmām. Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Mišela Legrāna, Endrū Loida Vēbera kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

skaņklausis

Jūtos vīlies,jo sirdi un dvēseli iesprindzināt ar paša izcilākā "saldās dzīves" apdziedātāja Kiviča transkripcijām nāksies doties citur.

pirms gada, 2019.03.23 12:22

Arnolds

Kad un kur būs Kivičš ?

pirms gada, 2019.03.23 13:23

> Arnoldam

Nu jau vairs tikai ārzemēs,tur pēc viņa tik liels pieprasījums,ka dota iespēja kad un kur pats vēlas uzstāties.Tāgad viss viņa mīļotās sievietes rokās vai citos locekļos.

pirms gada, 2019.03.23 14:53

Elmārs

Pirmoreiz dzirdu par tādu muižu, un kur nu vēl par koncertiem

pirms gada, 2019.03.24 01:26

kalmārs

ar savu nezināšanu nav jālepojas!

pirms gada, 2019.03.24 07:49

??

Kā tur var nokļūt ar sab transportu. Jā, un atpakaļ ar jātiek.

pirms gada, 2019.03.24 13:34

Sergejs

Diemžel tikai ar taxi. Bet taxi jau nav dārgs.

pirms gada, 2019.03.24 13:57

do-re-pesi-mi-sts

Koncerti augstākajai sabiedrībai ar savu personīgo transportu. Ja arī kādā vīzē tur nokļūsi,iekšā netiksi,dod dievs tev atrāpot mājā

pirms gada, 2019.03.24 13:59

tai,kurai agrāk teica

Mazmežotne ir upes otrā pusē!

pirms gada, 2019.03.24 16:04

Jānis

Nepatīk, neejiet. Nepatik piedāvājums, tad veidojiet paši. Pieraduši ka visu izdara jūsu vietā.

pirms gada, 2019.03.24 22:42

Inese

Intresanti kapēc viņam piederošajā Londonas viesnīcā nav nekad koncertu????

pirms gada, 2019.03.25 06:22

es

vnk paprasīju cik maksās biļetes,bet manu komentāru izdzēsa.....

pirms gada, 2019.03.25 09:40

Vietējās ziņas