Mazās Mežotnes pils koncertsezonas noslēgumā – izcilais tenors Aleksandrs Antoņenko un spožais pianists Reinis Zariņš

Mazās Mežotnes pils koncertsezonu 25.septembrī plkst.19 noslēgs lielisks duets – pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko un spožais pianists Reinis Zariņš. Koncertā skanēs Georgija Sviridova vokālā mūzika, Regīna Deičmane, Vaska fonda projektu koordinatore.

Dziedātājs Aleksandrs Antoņenko Mazajā Mežotnes pilī jau viesojies vairakkārt, 2019.gada vasarā kopā ar koncertmeistari Lailu Holbergu atskaņojot Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Jāņa Mediņa, Alfrēda Kalniņa un Jāņa Kalniņa skaistākās solodziesmas, bet 2020.gadā – speciāli par godu komponista Pētera Čaikovska 150 gadu jubilejai veltītu programmu, atgādina R.Deičmane. Savukārt pianists Reinis Zariņš Mazajā Mežotnes pilī koncertēs pirmoreiz.

Abi mākslinieki jau vairākkārt ļoti veiksmīgi sadarbojušies uz skatuves, un sadarbība arī ir vainagojusies ar panākumiem – par Riharda Štrausa un Riharda Vāgnera mūzikas programmu, kas pērn 4.augustā «Jūrmalas festivāla» noslēgumā izskanēja Dzintaru koncertzālē, viņi saņēma «Lielo Mūzikas balvu 2020» kategorijā «Par izcilu interpretāciju».

Kopš 2004.gada Aleksandrs Antoņenko ir starptautiski atzītākais Latvijas tenors, kuru angažē lielākie pasaules operteātri Ņujorkā, Vīnē, Londonā, Romā, Milānā, Diseldorfā, Berlīnē, Frankfurtē, Minhenē, Grācā un citur. 2008.gadā debitēja Zalcburgas festivālā titullomā Dž. Verdi operā «Otello», piedalījies Zalcburgas Lieldienu un Savolinnas festivālos.  

Pianists Reinis Zariņš ir viens no mūsdienu izcilākajiem pianistiem ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Uzsācis apgūt klavierspēli septiņu gadu vecumā, Reinis Zariņš debitēja kā solists ar orķestri jau desmit gadu vecumā, un vēlāk guva godalgas vienpadsmit starptautiskos pianistu konkursos. Reinis ir arī vairākkārtējs «Latvijas Lielās mūzikas balvas» laureāts (2011, 2013, 2015, 2020) un «Triju Zvaigžņu ordeņa» virsnieks. Pēc mācībām Mediņa un Dārziņa mūzikas skolās studiju gaitas Reini veda uz Jeila Universitātes (Yale University) Mūzikas skolu (ASV) un Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju. Nozīmīgākie skolotāji un padomdevēji Reiņa mūzikas ceļā ir bijuši Boriss Bermans, Kristofers Eltons, Rafi Haradžanjans un Renē Salaks.

Pianists ir piedalījies daudzos prestižos festivālos, muzicējis ar «Londonas Filharmoniķiem», «Maskavas virtuoziem», Maskavas Valsts kamerorķestri, «Kremerata Baltica», Ostrobotnijas kamerorķestri un labākajiem Latvijas orķestriem. Viņa koncerti translēti ne vien Latvijas Radio 3 viļņos, bet arī BBC Radio 3, Ziemeļvācijas Radio, Polijas Valsts Radio un King FM raidstacijās. Savukārt kamermuzicēšanas smalkumus viņš izbauda saspēlē ar «Trio Palladio», kura debijas albums iznācis 2020.gada februārī zem «Ondine» zīmola.

Koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros.

Koncerta rīkotāji atgādina, ka ieeja koncertā – uzrādot Covid-19 sertifikātus vai QR kodu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanu kopā ar personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID) un biļeti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas