Mazie uzņēmēji paļaujas tikai uz sevi 6

Šopavasar Bauskā un novadā darbu sākuši vairāki jauni veikali, citi pārcēlušies uz jaunām telpām.

Ceraukstes pagasta pārvaldē, vaicājot pēc pozitīvām ziņām, «Bauskas Dzīvei» tika uzsvērts - mums atkal ir normāls veikals. Tirgotava «Dālderi» sākusi darbu bijušā veikala telpās Skolas ielā. Pēc mēneša ilga remonta te saimnieko SIA «D.M.I.».  Tās valdes priekšsēdētājs Mareks Kronbušs stāsta, ka veikala atvēršana Ceraukstē ir situācijas diktēta nepieciešamība: «Mums ir jau viens veikals Bauskā. Lai pastāvētu un neizputētu, esam sapratuši, ka nevar stāvēt mierā. Ir jādarbojas, jārušinās pašiem, tikai tad mazie uzņēmēji var izdzīvot. Man ir skaidrs, ka no valsts pašlaik es nekādu palīdzību nesagaidīšu.»Veikalā sastaptā ceraukstiete Ausma Dūmiņa atzīst, mēnesi bez mazā lauku veikaliņa iztikt bijis grūti: «Tas nekas, ka līdz Bauskai nav tālu, tomēr pēc katra sīkuma uz pilsētu neskriesi. Esmu pamanījusi, ka cenas saimnieks te nav sacēlis ļoti augstas. Jāvēl, lai viņš izturētu, jo ciematā veikals ir vajadzīgs.» Veikalā līdz ar pārtikas precēm tiek piedāvāts arī neliels saimniecībā noderīgu mantu klāsts. To sortiments, izpētot pircēju vēlmes, vēl tiks paplašināts. Paredzēts, ka ceraukstieši jaunajā tirgotavā varēs iegādāties arī «Bauskas Dzīvi». M. Kronbušs atzīst, konkurēt ar lielveikaliem nav viegli, arī vairumtirgotāji mazajiem uzņēmējiem nepiešķir tādas atlaides kā lielajiem. «Tomēr es centīšos, lai Ceraukstē būtu Bauskas cenas. Īsti visus ieguvumus un zaudējumus varēs sākt rēķināt pēc pirmā pusgada,» tā uzņēmējs. No Bauskas vecpilsētas tuvāk «Rimi» laukumam pārcēlies arī daudzu iecienītais garšvielu veikaliņš. SIA «GAFŪ» īpašnieks Gunārs Fūsts stāsta, ka galvenais pārvākšanās iemesls bijis pašvaldības negaidīti paceltā telpu īres maksa. No šī gada februāra tā paaugstināta par 80 procentiem. «Uzzinot šo pēkšņo jaunumu, sākām rēķināt, gali kopā neies. Īsā laikā vajadzēja atrast jaunas telpas, pielāgot tās veikala vajadzībām. Pastāvīgie pircēji mūs atradīs, ceram arī uz nejaušiem garāmgājējiem. Pirmajās darba dienās uzklausītas daudzas pozitīvas atsauksmes.»Tirgotava iekārtojusies bijušās kafejnīcas «Gliemezītis» telpās. Pagaidām nekas jauns piedāvāts netiek, tomēr jūnijā pircēji varēs iegādāties visu nepieciešamo alus darīšanai. Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» uzņēmēja Eugēnija Fūste, līdzīgi kā Ceraukstes veikalnieks Mareks Kronbušs, atzina, ka par ekonomikas atlabšanu vēl nekas neliecinot. Arī valsts atbalstu mazie uzņēmēji joprojām nejūtot. Virs ūdens viņus noturot tikai pašu rosīšanās, kā arī pircēji, kuri novērtē mazo veikaliņu īpašo šarmu un priekšrocības.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Mēs to esam pelnījuši

Puķu pušķis Ceraukstes veikaliņa Dālderi saimniekam un jaukajām pārdevējām! Prieks tur iegriezties, jo Veikals ir super!!!Tāds pārtikas piedāvājums par labām cenām c.Ceraukste nav bijis!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 13:11

nesapratu

varētu teikt, ka valstī nodokļu sitēm avai kas tāds nav veicinoša, bet ko var visu laikau amalt par "palīdzību no valsts"? vai valstij (tas ir, mums pašiem iedzīvotājiem) būtu jāmaksā kaut kas veikaliņu īpašniekiem , vai kā tas domāts?:)

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 11:25

ko

Var gribet ja,par pilsetas galvu iecel cilvecinu no dzilas p....!

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 00:22

ome

pašvaldiba pacela ires cenu par 80 % un beigās nedabuja ne santima par nomu!Vai ta rikotos privāts uznemejs?Tacu nē! Te rodas jautajums,kadus pizdrikus esam ielikusi par pilsetas vaditajiem!Sikums,bet viela pardomam!

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 00:15

jā!

Veikals Ceraukstē tiešām ir jauks.. jaukas pārvērtības..

pirms 10 gadiem, 2010.05.07 15:46

Vietējās ziņas