Mazmežotnē noslēdzies mūzikas un mākslas festivāls 2

Mazmežotnes muiža šajā tūrisma sezonā pieteikusi sevi ar ievērojamu kultūras programmu. Aizvadītās nedēļas nogalē aizritēja muižas mūzikas un mākslas festivāla pēdējais koncerts.
 
«Vēlējāmies muižā iedzīvināt kultūras dzīvi, jo jau sākotnēji bija ideja muižas šķūni apmeklētājiem piedāvāt kā koncertzāli, ko arī veiksmīgi esam realizējuši,» skaidro Mazmežotnes muižas vadītāja Iveta Burkāne. Viņa uzskata, ka festivāls ir guvis cerēto atsaucību, jo «cilvēkiem esam dāvājuši daudzas skaistas emocijas, garīgu baudījumu un iepazīstinājuši ar agrāk Latvijā Rundāles novadā tikpat kā nevienam nezināmu muižu, tās vēsturi, atjaunošanu un skaisto dabas ieskauto vietu Lielupes krastā».

Festivālu atklāja mākslinieces Ievas Bondares personālizstāde «Iepīt sauli vainagā» un koncerts «Mūzika un vīns», kurā muzicēja baroka kora «Collegium Choro Musici Riga», kā arī baroka orķestra «Collegium Musicum Riga» solisti, diriģents – Māris Kupčs.
Otrajā koncertā «Dāvana» piedalījās Jāņa Lūsēna izveidotā muzikālā apvienība «Promenāde» ar solistiem Uģi Rozi un Anmary. Programmā skanēja J. Lusēna mūzika.

Trešajā koncertā «Teātris un mūzika» uzstājās Latvijas Nacionālā teātra aktieri – Anna Klēvere un Juris Hiršs, kas izpildīja Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Ulda Stabulnieka, J. Hirša un citu autoru mūziku no teātra izrādēm.

Savukārt vasaras izskaņā noslēguma koncertā «Mazmežotnes svētki» dziedāja Sonora Vaice un Ingus Pētersons. Šī koncerta repertuārs tika izveidots dažādām gaumēm, bet ar vienotu konceptu – no senā līdz mūsdienām.

Kopumā koncertus un izstādi apmeklēja vairāk nekā 700 apmeklētāju, informē I. Burkāne. Pasākumu šķūnī šajā sezonā nosvinētas arī kāzas un jubilejas. Septembrī vēl gaidāmi trīs nozīmīgi pasākumi.

Šajā tūrisma sezonā Kungu mājā nosvinētas vairākas kāzas un jubilejas, notikušas laulību ceremonijas, rīkoti semināri un daudzi viesi ir izmantojuši nakšņošanas iespējas greznos luksusa numuriņos. Mazmežotni apmeklējuši arī viesi no ārzemēm – Vācijas, Francijas, Itālijas, Krievijas un Amerikas, stāsta I. Burkāne, piebilstot, ka ir uzņemti viesi arī no Honkongas, Taivānas, Dienvidāfrikas un Izraēlas.
Muižas teritorijā tika atklāts arī helikoptera laukums. Vairāki apmeklētāji izmantojuši iespēju teritoriju iepazīt pēc lidojuma, apstiprina I. Burkāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Apmeklētāja

Nebija gan Ingus Pētersons, bet Raimonds Bramanis. Vajaga apārbaudīt informāciju.

pirms 5 gadiem, 2015.09.03 10:11

mjāā

Normāli, tikai raksta, paši nezin ko....

pirms 5 gadiem, 2015.09.03 11:41

Vietējās ziņas