Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazmežotnē skatāma Latvijas skolēnu darbu izstāde

Mazmežotnes muižas teritorijā visu vasaru būs skatāma Latvijas skolu un interešu izglītības namu mākslas pulciņu audzēkņu darbu izstāde «Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās». Darbu klāstā arī Bauskas, Iecavas un Vecumnieku skolēnu darinājumi.

Svinīgā pasākumā Mazmežotnes muižā tika sumināti visi konkursa trešajai kārtai izvirzīto darbu autori un skolotāji. Žūrija paveikto novērtēja, piešķirot diplomus. Pirmās pakāpes diplomu ieguvis Vecumnieku vidusskolas audzēkņu darbs «Ku – kū». Ar skolēniem strādājusi skolotāja Līga Lauriņa. Trešās pakāpes diplomu žūrija piešķīra Bauskas pilsētas pamatskolas lietišķās un vizuālās mākslas interešu grupas audzēkņu darbam «Nebaidies būt atšķirīgs», skolotāja Daiga Sējēja. Atzinības izpelnījās un Mazmežotnē apskatāmi arī Iecavas internātpamatskolas, Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolas, arī Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) un Bauskas sākumskolas audzēkņu darbi.
 
Bauskas BJC keramikas pulciņa audzēkņu darbu «Akmeņi mostas» bērniem veidot palīdzēja pasniedzēja Laima Oborune. «Bauskas Dzīvei» viņa pastāstīja, ka ideja radusies kopējās pārrunās. Darbs bija jāgatavo no materiāla, kuru var ilgi eksponēt atklātā vidē. Nolemts izmantot mālu. Pedagoģe gandarīta par žūrijas vērtējumu. Viņa izteica apbrīnu par citu skolēnu izdomu, neparastajiem materiāliem un formām. «Fenomenāls ir bērnu gara lidojums. Es staigāju, skatos un jau redzu idejas, kuras turpmāk centīsimies īstenot ar saviem skolēniem,» tā izstādi vērtēja pedagoģe D. Sējēja.
 
Muižas apkaimē aplūkojami vairāk nekā 120 skolēnu darbi. Izstādes atklāšanas dienā tika piešķirta skatītāju simpātiju balva. To atvēlēja Jēkabpils BJC vides objektam «Lācīts kāpa». Savukārt muižas saimniece Iveta Burkāne savu simpātiju balvu piešķīra Madonas skolēnu darbam «Tā izauga liela, gara».

«Man ir patīkams pārsteigums, ka mūsu audzēkņu darbu atzinīgi novērtēja muižas saimniece. Esmu te pirmo reizi un esmu sajūsmā gan par kārtīgi sakopto teritoriju, gan par gleznaino vidi. Līdz šim man Zemgale asociējās ar bezgalīgu līdzenumu. Tagad pārliecinos, ka Lielupes krastos ir cita ainava,» teic Madonas BJC pedagogs Māris Karlsons. 5. klases skolnieks Andrejs Levins ir viens no pulciņa dalībniekiem, kurš atbraucis līdzi skolotājam uz Mazmežotni. «Bauskas Dzīvei» puika pastāstīja, ka ideja par tieši tāda vides objekta gatavošanu radusies ātri, talkā ņemot folkloras materiālus. Taču pats darbiņš tapis vairāku mēnešu garumā.

Žūrijas komisijas loceklis, Latvijas Universitātes pasniedzējs Juris Leitāns portālam īpaši uzteica pedagogus par viņu prasmi «atpogāt» bērnu talantus, ļaut lidojumu fantāzijai. «Ļoti daudzos darbos redzēju, ka pedagogi nav uzspieduši bērniem savu viedokli, savus priekšstatus, bet gudri vadījuši audzēkņus. Tas ir liels talants,» tā J. Leitāns. Starp sev īpaši tīkamajiem darbiem viņš minēja Daugavpils novada Vaboles vidusskolas audzēkņu veidoto objektu «Vaboles parka pūcītes», arī Talsu BJC audzēkņu darbu «Pērļu vistiņas».

Ar bērniem Talsos strādā pasniedzējs Andris Vikainis. Viņš «Bauskas Dzīvei» atzina, ka interešu izglītība ir viens posms bērnu ikdienas gaitās starp māju un skolu. «Mums ir svarīgi nodarbībās radīt tādu gaisotni, lai viņiem būtu patīkami uz tām nākt. Ir skaidrs, ka šajā pulciņā bērns atpūšas starp mācībām skolā un mājās. Vienlaikus mēs rosinām viņu uz lietām paraudzīties nedaudz citādāk. Šajos pulciņos mēs neaudzinām māksliniekus, bet gan cenšamies bērnos pamodināt talantus. Ja nesanāk, arī tā nav liela bēda. Protams, prieks ir, ja darbs izdodas un kā šoreiz to novērtē arī žūrija,» par savu pedagoģisko darbu stāsta A. Vikainis.

Latvijas skolēnu darbu izstāde «Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās» Mazmežotnes muižā būs apskatāma līdz 12. septembrim. Tajā redzami 126 no kopumā konkursam iesūtītajiem 410 darbiem. Valsts izglītības un satura centrs šādu vides objektu konkursu organizēja pirmo reizi. Mākslas pulciņu ieinteresētība un atsaucība bija ļoti liela.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas