Mazmežotnes muiža un kempings «Labirinti» saņems vides kvalitātes zīmi «Zaļais sertifikāts»

Ceturtdien, 5.decembrī, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Juris Pūce, klātesot «Zaļā sertifikāta» komisijai, pasniegs sertifikātu 31 lauku tūrisma saimniecībai. To vidū ir arī divi mūspuses uzņēmumi, portālu informēja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas «Lauku ceļotājs» prezidente Asnāte Ziemele.

Šogad kvalitātes zīme «Zaļais sertifikāts» piešķirta Rundāles novada Mazmežotnes muižai. Tās saimnieki izveidojuši dabas taku dabas parka «Lielupe» teritorijā, aprīkojot to ar koka laipām, kāpnēm un informācijas stendiem, kas vēsta par Lielupes mežu un pļavu dabas vērtībām. Tāpat ierīkota vieta, kur var uzlādēt elektroauto.

Sertifikātu saņems arī  Iecavas novada kempings «Labirinti». Šeit tiek piedāvāta aktīvā atpūta dabā - kempinga teritorijā ir izveidotas dažādas brīvdabas spēles. Saimnieki ārvalstu viesiem iesaka uz Rīgu un Bausku doties ar sabiedrisko transportu. Šajā nolūkā izveidota speciāla karte - kā ar kājām aiziet līdz tuvākai autobusa pieturai un norādīts, kur atrast reisu sarakstu.

Jāatgādina, ka «Zaļais sertifikāts» ir nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu eko-sertifikācijas jeb vides kvalitātes zīme, ko 1999. gadā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu iniciēja un 2001. gadā ar ES LIFE programmas atbalstu sāka ieviest Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”. Šo sertifikātu tūrisma saimniecībām piešķir vides ekspertu komisija. Sertifikāts norāda, ka tiek saimniekots, saudzējot apkārtējo vidi, taupot dabas resursus, saglabājot ainavas un bioloģisko daudzveidību, un ievērojot vietējās tradīcijas.

Latvijā ir 77 lauku tūrisma uzņēmumi, kas saņēmuši “Zaļo sertifikātu” pirmo reizi vai pagarinājuši tā darbību un atpazīstami pēc zīmola nosaukuma “Zaļās brīvdienas”.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas