Mazuli Ceraukstē sadzeļ lapsene

Laika posmā no 3. jūnija līdz 9. jūnijam mediķi mūsu četru novadu iedzīvotājiem snieguši palīdzību 126 reizes, 32 gadījumos ārstējot traumas, portālu informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone.

Tā kā sācies karstais laiks, speciāliste iesaka sevišķi uzmanīties no pārkaršanas, rūpīgi izvērtēt peldvietas, mazus bērnus neatstāt bez uzraudzības vienus pašus piepūšamajos baseinos, kā arī neizlaist no redzeslauka bērnus, kuri atrodas pie atvērtiem logiem. Vecākiem būtu ieteicams atkārtoti pārrunāt ar atvašu vecvecākiem drošību, jo statistika rāda, ka visbiežāk traumas bērni gūst, atrodoties tieši pie vecvecākiem.
Trešdien, 5. jūnijā, Bauskā cietusi trīspadsmitgadīga pusaudze. Meitenei ūdenī uz akmeņiem paslīdējusi kāja, atsitusies ar galvu pret koka laipu. Ar galvas sasitumu un smadzeņu satricinājumu nogādāta medicīnas iestādē.
Tajā pašā dienā Bauskas novada Ceraukstes pagastā viengadīgam mazulim plaukstā iedzēlusi lapsene. Sākusies lokāla alerģiska reakcija. Palīdzība tika sniegta turpat mājās uz vietas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas