Mediķu aprūpē nonācis mammai no rokām izkritis zīdainis

 Aizvadītajā nedēļas nogalē dažādas smagas traumas, ko nepieciešams ārstēt slimnīcā, gūtas alkohola reibumā, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta Zemgales reģionālā centra pārstāvis Kristians Galanders.
 
Bauskas novada Dāviņu pagastā piektdien, 17. aprīlī, 37 gadus veca sieviete cieta ceļu satiksmes negadījumā. Viņa lielā ātrumā pārvietojās ar vieglo automašīnu pa ceļu, līdz nespēja spēkratu novaldīt. Mašīna apmeta divus trīs kūleņus. Sieviete nelaimes gadījumā salauza roku un guva brūces. Apmierinošā stāvoklī mediķi viņu nogādāja stacionārā.

Dienu vēlāk slimnīcā nogādāti trīs nopietni cietuši vīrieši no Vecumnieku pagasta, kas, būdami alkohola reibumā, iekļuva autoavārijā. Līdzīgi kā iepriekšējā nelaimes gadījumā mašīna nav savaldīta, tā apmetusi kūleni un piezemējusies uz jumta. No tās 34 gadus vecs vīrietis izsviests laukā. Viņš guva dzīvībai bīstamas traumas – galvaskausa pamatnes un sejas kaula lūzumus, kā arī krūškurvja traumu. 36 gadus vecs vīrietis, kas arī atradās mašīnā, negadījumā traumēja galvu, gūdams vaļējas brūces pierē, tāpat avārijā ievainots krūškurvis un vēdera dobums, lauzts sejas kauls un sasista mugura. Jaunākais no trijiem cietušajiem 23 gadus vecs jaunietis guva dzīvībai bīstamu galvas traumu, plēstas brūces, vēdera un krūškurvja sasitumus. Mediķi viņu vidēji smagā stāvoklī aizveda uz slimnīcu.

Tajā pašā dienā, 18. aprīlī, Iecavā 36 gadus vecs vīrietis nokrita no savas mājas jumta. Kritiena augstums bija aptuveni četri metri, gūta galvas trauma. Ko vīrietis darīja uz jumta, nav zināms, bet viņš tur atradās alkohola reibumā. Mediķi viņu nogādāja ārstniecības iestādē.

Savukārt svētdien, 19. aprīlī, Rundāles novada Viesturu pagastā māte ar nepilnus divus mēnešus vecu zīdaini kāpa pa kāpnēm un nokrita no aptuveni 1,5 metru augstuma. Bērns izkrita no rokām un savainoja galviņu. Zīdainis aizvests uz slimnīcu. 

Kopumā aizvadītajā nedēļā no 13. līdz 19. aprīlim Bauskas apriņķī iedzīvotāji mediķu palīdzību lūguši 126 reizes, no tām 29 gadījumos ārstētas traumas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas