Medniekiem Bārbelē rīko mācības par savvaļas dzīvniekiem, medījuma gaļas higiēnu

Tiek rīkotas bezmaksas mācības «Savvaļas dzīvnieku slimības, medījuma gaļas higiēna un pārtikas drošība», 2. līmenis, kas notiks jaunnedēļ – 1. un 2. oktobrī – Bauskas novada Bārbelē, informē Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) Rīgas reģionālās nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Rita Daščiora. Viņa aicina pieteikties medniekus, kuriem ir izsniegta mednieku apliecība.

R. Daščiora stāsta, ka pagājušajā nedēļā veiksmīgi noritējušas jau divas apmācības programmas «Savvaļas dzīvnieku slimības, medījumu gaļas higiēna un pārtikas drošība» 1. līmenim, kur Bārbelē teorētiskās un praktiskās zināšanas 18. un 19. septembrī apguva 18 mednieki.

Savukārt 19 meža īpašnieki pagājušajā nedēļā apguva kursu «Meža atjaunošana un ieaudzēšana CO2 piesaistei, meža reproduktīvais materiāls». Mācības notika gan «Zoom» tiešsaistē, gan patstāvīgi, klausītājiem individuāli sev ērtā laikā, mācoties tālmācībā MKPC platformā, bet 17. septembrī Dāviņu pagasta «Rūjās» zināšanas tika nostiprinātas praktiskās mācībās.

«Praktisko mācību organizēšana ir mūsu mācību centra specifika, ir prasmes, ko var apgūt tikai klātienē,» uzsver R. Daščiora, «tāpēc it īpaši aicinām nepalaist garām izdevību, izmantot iespēju izglītoties un iegūt apliecinājumu par iegūtajām zināšanām.»

Bezmaksas mācībām «Savvaļas dzīvnieku slimības, medījuma gaļas higiēna un pārtikas drošība» (2. līmenis, «Post mortem»), kas notiks 1. un 2. oktobrī Bārbelē, mednieki var pieteikties pa tālruni 22019356 vai rakstot: rita.dasciora@mkpc.llkc.lv.

MKPC izglītojošajos pasākumos ļauts piedalīties tiem dalībniekiem, kas var uzrādīt derīgu «Covid-19» vakcinācijas, pārslimošanas vai negatīvu testēšanas sertifikātu. Pasākuma organizēšanas vietā nedrīkst ierasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingrā izolācija vai kurām ir elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas