Mēģinās panākt autoceļa Bauska – Aizkraukle sakārtošanu 3

Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomes sapulcē novadu vadītāji nosaukuši prioritāros reģiona ceļu posmus, kurus nepieciešams sakārtot. Tiesa, pieņemtie lēmumi nevienam apmierinājumu nav devuši.

AS «Latvijas Valsts ceļi» un Satiksmes ministrija centās no Latvijas attīstības reģionu vadības noskaidrot, kādiem ceļiem prioritāri Latvijā pievērst uzmanību «Valsts autoceļu sakārtošanas programmā 2016. – 2020. gadam».  Atbildes ir sagatavotas, bet uz lielu ieguvumu novadu vadītāji necer.

Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norāda, ka nākamajā gadā uz visu Latviju valsts reģionālo autoceļu un valsts vietējo ceļu sakārtošanai atvēlēti 7,3 miljoni eiro.

 «Tas nozīmē apmēram 17 kilometru ceļu sakārtošanu,» vērtē A. Okmanis, norādot, ka pārbūvējamos maršrutus vienalga izvēlēsies ministrija. Viņš skaidro, ka šādu plānu aktualizē katru gadu. Maršruts Pilsrundāle–Svitene–Klieņi ar garumu gandrīz astoņi kilometri ir piektais pēc prioritātes vietējo ceļu sarakstā.

Reģionālo autoceļu sarakstā pirmā prioritāte ir maršruts Bauska–Aizkraukle, bet tā garums ir vairāk nekā 70 kilometri. «Nekā iepriecinoša nav. Maršruts ir prioritārais, bet tas vienalga neko īpašu nenozīmē. Mēģināsim cīnīties par šī ceļa sakārtošanu arī citos līmeņos,» teic Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. No Bauskas novada maršrutiem prioritārajos iekļauts reģionālais autoceļš Dobele–Bauska kā otrā prioritāte un vietējais maršruts Bauska–Brunava–Paņemūne–Lietuvas robeža kā astotā prioritāte vietējo ceļu grupā.

«Ko no mums prasīja, to mēs paveicām,» lēmumu komentē Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis, uzsverot, ka novadu vadītāji centušies iekļaut pēc iespējas vairāk maršrutu sarakstā – ja nu tiešām nākotnē atrodas finansējums. Vecumnieku novada dome iesniegusi divus maršrutus. Bauska–Linde, kas ved no Bauskas līdz Vecumniekiem un tālāk uz Ogres pusi, ir desmitā prioritāte reģionālo autoceļu sarakstā. Pārslas–Misa–Šarlotes, kas gandrīz pilnībā ar asfaltu savienotu Iecavu un Vecumniekos, ir sestā prioritāte vietējo ceļu sarakstā.

Kā trešais numurs prioritāro reģionālo ceļu sarakstā ir maršruts Jelgava–Staļģene–Code. «Ja Latvijas autoceļu fonda nauda būtu procentuāli piesaistīta pie degvielas akcīzes nodokļa, tad daudz būtu paveikts. Diemžēl neviena valdība nav uzņēmusies šo piesaisti atjaunot,» teic A. Okmanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Okmanim

kāda valdība, kādi lēmumi? mums tagad aktuālākais ir bēgļi, vecmamma pat sakarīgi izteikties nevar, kā grib izpatikt jevropai, merķelei un apkures krāsnij -junkeram

pirms 5 gadiem, 2015.10.28 16:33

Okmanim

kāda valdība, kādi lēmumi? mums tagad aktuālākais ir bēgļi, vecmamma pat sakarīgi izteikties nevar, kā grib izpatikt jevropai, merķelei un apkures krāsnij -junkeram

pirms 5 gadiem, 2015.10.28 16:33

ceļš

Sakārtojiet Bauska-Jēkabpils!Teiksim paldies!!!

pirms 5 gadiem, 2015.10.29 21:05

Vietējās ziņas