Meklē sadarbību jauniešu iesaistīšanai darbā 2

Reģistrēto bezdarbnieku vidū Bauskas rajonā ir arī 181 jauns cilvēks, šajā skaitā arī māmiņas ar bērniem pēc gada vecuma. Lai palīdzētu viņiem iesaistīties darba dzīvē, Nodarbinātības valsts aģentūras Bauskas nodaļa aicina talkā pašvaldības. NVA nodaļas vadītāja Ludmila Kožemjakina un inspektore Brigita Zīverte 11. martā piedalījās sociālo darbinieku seminārā. Viņas skaidro, ka jauniešiem ir grūti atrast darbu tāpēc, ka viņiem ir zems izglītības līmenis, nav pieredzes. Taču, ja nestrādās, tad pieredzes nebūs nekad. Ievērojot likumu par personas datu konfidencialitāti, NVA nodaļa jau šonedēļ sniegs ziņas pašvaldībām par viņu teritorijā deklarētiem iedzīvotājiem, kuri ir reģistrējusies kā bezdarbnieki. Šiem cilvēkiem ir iespējas izmantot bez maksas izglītošanās iespējas NVA nodaļā, kā arī saņemt informāciju par brīvajām darba vietām. Ir jāizzina apstākļi, kas viņus kavē sākt strādāt. No pašvaldībām tiek gaidīti priekšlikumi. Visvairāk bezdarbnieku vecumā no 18 līdz 24 gadiem uz 31. janvāri bija reģistrēti Bauskā (43), Iecavas novadā (32), Codes (16), Īslīces (11), Rundāles (11), Vecumnieku (18) pagastā. Iecavas novada sociālā dienesta speciāliste Dzintra Lapiņa pauž: «Nesen piezvanīju gandrīz katram no mūsu novadā reģistrētajiem bezdarbniekiem. Interesējoties, vai viņi nevēlas sākt strādāt jaunatvērtā ražotnē. Saņemtās atbildes liecināja, ka šie cilvēki ir aizņemti darbā, tātad strādā nelegāli vai arī ir nokārtojuši dokumentus, lai dotos darbā uz citu valsti Eiropā.» Reģistrētā bezdarba līmenis valstī šā gada februāra beigās Bauskas rajonā bija 5%, tāds tas ir arī vidēji valstī, informē Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta Mārketinga un starptautisko attiecību nodaļā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vārpa

Tad ir jāvaicā - kurš viņus uztur? Kurš dod ēst? Kur viņi dzīvo? Dumjie vecāki, kuri nemāca un neliek gādāt par sevi un ļauj sēdēt uz kakla. Nestrādāt un nemācīties šajā vecumā ir stulbi.

pirms 13 gadiem, 2008.03.12 12:14

uzņēmēja

izklausās jau slikti , bet jaunieši no 18-24 gadi - viņi jau negrib strādāt . Viņi grib saņemt atalgojumu ļoti lielu , bet srādāt jau ne.

pirms 13 gadiem, 2008.03.11 23:45

Vietējās ziņas