Meklē sakoptāko mežu 2

Latvijā regulāri notiek konkurss «Sakoptākais mežs», kuru rīko Latvijas Meža īpašnieku biedrība. Šogad konkursa finālā starp septiņiem meža īpašumiem iekļuvis arī Bauskas novada pārstāvja Edgara Keiča īpašums.

Edgars Keičs pastāstīja, ka meža īpašums atrodas Vecumnieku teritorijā. Konkursam esot pieteikušies pirmo reizi – gan izmēģināt, kas tas ir, gan ar domu, ka varbūt iegūs kādu labu padomu vai varēs salīdzināt paveikto ar citiem mežu īpašumiem.

Konkursa žūrija jau šonedēļ sāka un nākamnedēļ turpinās izvērtēt pieteiktos meža īpašumus. «Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad saimnieki aktīvi pieteikušies konkursam. Komisijai nācās rūpīgi izvērtēt visus saņemtos pieteikumus, lai izvēlētos labākos. Prieks redzēt saimniekus, kuri ne tikai smagi strādā, bet arī ir gatavi atrādīt sava darba augļus un dalīties pieredzē. Paldies visiem, kas pieteicās. Arī tiem, kas šoreiz netika nākamajā kārtā,» teic Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

Konkursantus vērtēja, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa balvu fondā šogad ir praktiski pielietojams motorinstruments jaunaudžu kopšanai un divas dāvanu kartes meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla ieguvei, kuras sadalīs starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks arī pieteikti prestižajai meža nozares gada balvai «Zelta čiekurs» nominācijā «Par ilgtspējīgu saimniekošanu». Tā informē Signe Sēne, Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa «Sakoptākais mežs» projektu vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

zaļais

Prieks kad vēl ir tik apzinīgi meža īpašnieki.Neaizmirstiet,ka turpmāk nekāda zāģēšana.Klimata glābšanas regula aizliedz.

pirms mēneša, 2021.08.06 11:45

Priekšzīme vecā

Bijušais Līduma parks kur pasaimniekoja LVM , kā pēc atomkara

pirms mēneša, 2021.08.07 18:06

Vietējās ziņas