Meklē talantus mazajos dejotājos 1

Tradicionālajā sporta deju festivālā «Reiz martā...» Īslīces kultūras namā sestdien, 7. martā, pulcējās ap simts mazo dejotāju no vairākiem Latvijas novadiem. Pāri izpildīja vairākas dejas, viņu sniegumu vērtēja žūrija – skolu deju pulciņu vadītājas.

Bauskas 2. vidusskolas 5.a  klases skolēni Keita Hmizenko un Emīls Upenieks pēc trīs deju izpildīšanas «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu par savu sniegumu. «Man šķiet, visu izdarījām labi, nekādu lielo kļūdu nebija,» pārliecināts ir Emīls. Keita neslēpj, ka pirms uzstāšanās nedaudz satraukusies, taču nepilnu piecu gadu dejošanas pieredze ļāvusi stresu ātri pārvarēt. Skolēni stāsta, ka dejo galvenokārt pašu priekam. Emīls atklāj, ka nebūtu slikti, ja dienās viņi kļūtu par slaveniem dejotājiem, kurus daudzi pazīst.

Deju pedagoģe no Saldus Līga Erdmane «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka audzēkņiem pirms uzstāšanās novēl būt priecīgiem, uzstāties ar aizrautību un neaizmirst deju soļus. «Iespēja skolēniem nodarboties ar sporta dejām palīdz veidot pareizu stāju, izkopt gaumi. Tas ir ļoti labs brīvā laika pavadīšanas veids,» uzskata L. Erdmane.

Skolotāja atzīst, ka 1. klasē uzrunā visu bērnu vecākus, lai viņu atvases iesaistās sporta deju pulciņā. Taču skolēniem viņa to neuzspiež darīt. «Ja pēc pirmajām nodarbībām redzu, ka bērnam tas sagādā nepatiku un ka pulciņu apmeklē tikai ar vecāku piespiešanu, cenšos skolēnu nemocīt. Šai tomēr jābūt brīvas gribas raisītai nodarbei,» viedokli izsaka pedagoģe no Saldus.

Šādas bērnu uzstāšanās nereti ir liels pārdzīvojums vecākiem. Gaidot meitas Nikolas iznākšanu dejas laukumā, viņas tētis Ivo Adamaitis neslēpj, ka ir ļoti uztraucies. Jaunais vīrietis atceras, ka savulaik Bauskas 1. vidusskolā apmeklējis deju pedagoga Jura Arāja nodarbības. Tādēļ ir priecīgs, ka sporta deju mācīšanās patīk arī meitai.

Konkursu «Reiz martā ...» jau vairākus gadus organizē Īslīces sporta deju kluba «Relax» vadītāja Lidija Dāvide. «Bauskas Dzīvei» viņa atzīstas, ka tas nebūt nav viegli. Dažreiz rodas vēlme pārtraukt šo tradīciju. Taču, kad pie viņas pienāk mazie dejotāji un vaicā, vai marta sākumā viņi atkal varēs piedalīties festivālā, skolotāja nespēj atteikt.

Pēc skolēnu uzstāšanās 7. marta pēcpusdienā Īslīces kultūras namā festivālā «Reiz martā...» savu sniegumu rādīja arī pieaugušo pāri.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

arita

bij ljoti jauks pasakums:) paldies visiem ari dejotajiem:)

pirms 5 gadiem, 2015.03.09 18:50

Vietējās ziņas