Meklēs risinājumus Bauskas novada izglītības finansējuma jautājumā 3

Bauskas novadā iekļauto deviņu pašvaldību priekšsēdētāji, rajona Padomes Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe,kā arī dažu skolu pārstāvji šodien, 23. janvārī, tikās pilsētas Domē, lai pārrunātu izglītības finansējuma jautājumus, informē Bauskas Domes priekšsēdētāja Ārija Gaile.Pašvaldību budžetā saņemtā valsts budžeta mērķdotācija izglītības pasākumiem šogad ir par 32 procentiem mazāka nekā pērn, bet mērķdotācijas vietvaru izglītības iestāžu un daļējai interešu izglītības programmu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātai iemaksai ir sarukušas par 31 procentu salīdzinājumā ar 2008. gadu, vēstī Bauskas rajona Padomes šīgada budžeta projekts. Pašlaik valsts plānojusi finansējumu skolotāju atalgojumam tikai astoņiem gada mēnešiem.Sanāksmes dalībnieki vienojās atkal tikties 5. februārī, kad uz sarunu aicinās arī visus novada skolu un pašvaldību vadītājus. Sēdes dalībniekiem būs jāsniedz finansiālās situācijas risinājumu priekšlikumi.Jāmin, ka 23. janvāra sanāksmē nebija neviena pārstāvja no Brunavas un Gailīšu pagastiem. Mežgaļu pamatskolas direktore Jaņina Kursiša, kā arī Uzvaras vidusskolas direktore Ērika Jansone «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka no pašvaldības viņas neviens nav informējis par šādu iespējamo sarunu.  Ar Brunavas pagasta padomes priekšsēdētāju Aivi Kārkliņu piektdienas pēcpusdienā «Bauskas Dzīvei» sazināties neizdevās, savukārt Gailīšu vietvaras vadītājs šajā dienā bija citā sanāksmē Rīgas rajonā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jana

Vai par bērnudārziem arī kāds padomās.Bauskā tos vairāk netaisa, bet tajos kas jau ir lauku bērniem ir gandrīz neiespējami tikt, bet vecākiem ir jāstrādā.

pirms 12 gadiem, 2009.01.26 10:13

Aivis

Nu tad vēliet Bauskas domes pašreizējos deputātus, tie ātri visu nolikvidēs, nemaz diži neiedziļinoties problēmā! Par dzīvi laukos viņiem vispār nav nekādas sajēgas! Būs mums daudz tādu "vakarskolu", ko likvidēt, ietrennējušies jau ir.....

pirms 12 gadiem, 2009.01.24 17:31

karklinjs

Vai tas Kārkliņš Brunavā vispār ir? vai vinš nav tikai virtuāls???
vienigais par vinju ko esmu lasijis, ka dodas ce;jojumos.
pagasta dēļ viņs neko nedara. skat ne pats uz sapulci ierodas, ne citiem ko pasaka
!!!!!!!!!!!!!
Neceri, vecīt, ka tevi kāds jūnijā ievēlēs....

pirms 12 gadiem, 2009.01.24 13:02

Vietējās ziņas