Mēmelē konstatē ķīmisku piesārņojumu 4

Mēmeles labajā krastā 18. aprīlī ap plkst 9. augšpus tilta vairākās vietās konstatēti balti putu gabali. «Bauskas Dzīve» aicināja Jelgavas vides pārvaldes vecāko inspektoru Valēriju Gabrānu izvērtēt, vai tie nav kaitīgi apkārtējai videi.Vizuāli apskatot upi, arī paņemot rokā putu gabalus, inspektors atzina, ka tas ir ķīmisks piesārņojums. Tomēr viennozīmīgi nav iespējams uzreiz pateikt, no kurienes tas radies: «Tas var būt no mazgāšanas līdzekļiem, kas izmantoti gan mājsaimniecībā, gan kādā ražošanas objektā. Apskatot piesārņojuma apjomus, var spriest, ka tas iespējams radies pat no pāris mililitriem nepilnīgi izlietota mazgāšanas līdzekļa.  Piemēram, kāds augšpus Bauskas upes krastā mazgājis auto. Varbūt kāds ielējis ūdenī nedaudz mazgāšanas līdzekļa. Tas var būt radies arī no kādas ražotnes. Maz ticams, ka putas būtu sakrājušās no piesārņojuma kaut kur Lietuvas teritorijā. Tekot pa straumi, krācēs iespējams sakult šādas putas.» V. Gabrāns skaidro, ka precīza vielas sastāva noteikšana laboratorijā ir ilglaicīgs, laikietilpīgs un dārgs process. Taču jebkurā gadījumā šādu ķīmisku vielu atrašanās upē ir kaitīga dabai. Tās lēni sadalās, uzkrājas, veido nelabvēlīgu fonu dzīvajai radībai. Šādas ķīmiskās vielas veicina eitrofikāciju jeb upju aizaugšanu.  Inspektors nolēmis doties pa Mēmeli augšpus Bauskas, lai censtos uziet piesārņojuma avotu. «Bauskas Dzīve» sekos notikumu gaitai un informēs par to.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

:-)

Bet nākošais turpinājums - izrādījās lieka trauksme, jo kāda tante izskalojusi savu naktskreklu no kura tad tās putas radās, bet galvenais jau kaktu lapelei un kaktu rakstniekiem ir par ko rakstīt un vēl par to naudu maksā :-)))

pirms 12 gadiem, 2008.04.18 14:20

He He

Auzam radošā krīze. Sēž redakcijā, skatās pa logu, grauž sesto zīmuli un nekas nerakstās! Tad pēķšņi Mēmelē pamana putas.. stāsta turpinājumu lasīt - Mēmelē konstatē piesārņojumu :) :) :) :)

pirms 12 gadiem, 2008.04.18 13:20

Hi Hi

Auzāns pamanījis putas uzreiz baigā ziņa. Nu taču pavasara laikā visās upēs putas un ne tik vien tādas putas redzētas, bet te baigais notikums.

pirms 12 gadiem, 2008.04.18 11:17

Vietējās ziņas