Mēmelē pie Bauskas neiesaka peldēties 5

Pirmās (pirmssezonas) peldūdens kvalitātes pārbaudes rezultāti liecina, ka peldēties nav ieteicams Mēmelē peldvietā Bauskā, informē Sabiedrības veselības aģentūras vides veselības speciālisti. Ieteikts nepeldēties arī Gaujā peldvietā «Raiskumlīcis» Cēsu rajonā, bet aizliegts peldēties ir Preiļu rajona Limankas ezerā. Visās minētajās peldvietās ir pārsniegti mikrobioloģiskie rādītāji.Ūdens kvalitāte pārbaudīta 276 peldvietās Latvijā, skaidro SVA speciāliste Elīna Sprūde Nesenberga. Mikrobioloģisko piesārņojumu nosaka veicot analīzes laboratorijā, peldvietu arī vizuāli novērtē. Īpašu uzmanību pievērš, ja netipiska ir ūdens krāsa; uz tā virsmas ir aktīvās vielas (noturīgas putas); peldoši un citi atkritumi ūdenī; naftas produkti; fitoplanktona aļģu (zilaļģu vai zaļaļģu) masveida savairošanās – ūdens ziedēšana. No 15. maija līdz 15. septembrim ūdens kvalitāti iecienītajās peldvietās SVA speciālisti pārbaudīs reizi divās nedēļās. Informāciju par peldūdens monitoringa programmā iekļautajām peldvietām iespējams iegūt SVA mājas lapā – www.sva.gov.lv .

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Papa

Tik netīru ūdeni, kā patlaban ir Mūsā, neatceros (pie autotrases). Nupat biju leišu pusē, tur Mūša daudz tīrāka! Kas piecūkā? Uzvara savus sū... pludina iekšā, vai?

pirms 13 gadiem, 2008.05.13 00:07

Duraks

Nu tak duraks esi, peldvieta ir tur, kur cilvēki peldas. Un pie pontonnieka Bauskā vienmēr ir peldējušies. Tur pie fabrikas Saule.

pirms 13 gadiem, 2008.05.12 09:28

Hmm

To jau mēs, tauta, sen paši zinām. Radās tik jautājums - kas tā par Bauskas peldvietu? .. peldvietu Mēmelē kā tādu nezinu nevienu

pirms 13 gadiem, 2008.05.11 15:53

Anna

Pārasti parbaudei udens nemam Rigas iela pie tiltina. Bet jau sakot no Lielzeltiniem Memele ir netira.

pirms 13 gadiem, 2008.05.11 14:19

Hmm

Tā arī nesapratu, par kuru peldvietu Mēmelē, Bauskā iet runa šajā rakstā.
var taču izteikties skaidrāk un saprotamāk!

pirms 13 gadiem, 2008.05.11 13:38

Vietējās ziņas