«Mēmele» un «Mēmelīte» iegūst jaunus tautastērpus

Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopa «Mēmelīte» un Bauskas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs «Mēmele» Eiropas Savienības fonda atbalstītā projektā ieguvis jaunus tautastērpu komplektus.

Biedrības «Rūnu raksti» izstrādātais projekts «Tautastērpu iegāde deju kolektīviem «Mēmele» un «Mēmelīte»» tika iesniegts un atbalstīts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētajā Latvijas Lauku attīstības programmā.

Rudens sākumā dejotāji paguva pielaikot tērpus, lai šuvējas vēl reizi veiktu izmaiņas. Deju kolektīvu vadītāja Ligita Irbīte atklāja, ka tā bija iespēja pārliecināties, cik līdz šim neredzēti, viegli un saskanīgi būs jaunie tērpi.

«Dejotāji gaida, kad jauniegūtajos tērpos priecēs skatītājus un kaut kad ar koncertu godam nosvinēs abu deju kolektīvu jubilejas,» stāsta L. Irbīte. Katrs kolektīvs saņems tautastērpu komplektus 12 pāriem. Tērpi ir saņemti decembrī, bet nodarbības klātienē pagaidām nenotiek.

Īstenojot projektu, deju kolektīvi tagad varēs dejot četros Latvijas kultūrvēsturisko novadu tautastērpos. «Mēmelei» bija Zemgales, Kurzemes un Vidzemes tautastērpi, tagad papildinājumā ir arī Latgales tautastērps. «Mēmelīte» saņēma Zemgales tērpus. «Zemgales tērpam «Mēmelītei» bija jau brunči, atlika tikai nokomplektēt pārējo tautastērpam nepieciešamo,» «Bauskas Dzīvei» stāstīja Ligita.

Kolektīvu vadītāja atklāja – ja nākotnē būs iespēja īstenot līdzīgas ieceres, sadarbojoties ar biedrību, L. Irbīte veidos jaunus projektus.

Deju kolektīva «Mēmele» dalībnieki Daiga un Jānis Eimusi bija vieni no pirmajiem, kas uzvilka gatavos tērpus. «Mums patīk, ļoti skaisti tērpi,» emocijās dalās Daiga. Savukārt Jānis parāda, ka jaunajās biksēs būs vieglāk dejot – var kārtīgi pietupties. «Pirmo reizi tērpiem mums ir galvasauti. Vilksim kolektīvā tad, kad varēsim skatītājus priecēt ar koncertiem,» stāsta Eimusu pāris.

Roberts Katkovskis dejo «Mēmelītes» Martas grupā. «Šie tērpi ir noteikti labāki nekā vecie. Veste nav par īsu,» atklāja Roberts, «man ļoti patīk dejošana. Visas dejas ir īpašas un mīļas.» Viņam šajā laikā, kad nav iespējams nākt un dancot, visvairāk pietrūkst draugu kompānijas, ar ko var pārrunāt ikdienas notikumus un kopā dejot.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas