Mēmeles iela atvērta satiksmei; oficiāli to atklās oktobra pirmajās nedēļās 11

Plānots, ka Mēmeles ielu Bauskā oficiāli nodos ekspluatācijā oktobra pirmajās nedēļās, bet auto satiksmei iela jau ir atvērta. Projekts, kura īstenošanai atvēlēti 3 230 463,44 eiro, būs pabeigts laikā – kad 2019. gada decembrī sākās pirmie darbi, bija plānots, ka pabeigs pēc 25 mēnešiem.

Baušķenieki laikrakstu informējuši, ka nelielajam skatu laukumam pie Mēmeles tilta, kurš pašlaik ir ar margām norobežots no gājēju ietves, nav norobežojuma no citām pusēm, kas pieļauj risku kādam no paaugstinājuma nokrist un gūt traumas. Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina skaidro, ka nākamnedēļ skatu laukumam plānots uzstādīt margas, kas ielas pārbūves projektā būšot pēdējais veicamais darbs.

Iedzīvotāju vērtējums ir pozitīvs. Māmiņas, kas pastaigājas ar bērniem ratiņos, atzinīgi min izbūvētos trotuārus, apgaismojumu, gājēju taciņu.

Vairākas reizes jau Mēmeles ielu ar auto izmēģinājis Armīns Timinskis. Viņš atzīst, ka iela ir laba. «Prieks, ka Bauskā ir aizvien vairāk atjaunotu ielu. Aplis arī ir ļoti iederīgs satiksmē. Satiksme šajā rajonā ir kļuvusi labāka, uz abām ielām ir sadalījusies transporta slodze. Draudzības iela ir atvieglota. Labi izbraucams ir arī kreisais pagrieziens pie Mēmeles tilta,» atzīst A. Timinskis.

Pie apļa dzīvo Zanda Kapele, un viņai ir savi vērojumi. «Iela ļoti patīk. Kad aplī būs sastādītas puķes, būs skaists skats. Būs vēl viens sakopts Bauskas nostūris,» tā Z. Kapele.

Tomēr daži min, ka reizē ar atviegloto satiksmi nākot līdzi problēmas – parādījušies «skrējēji» automašīnās, kas pat līkumu pie apļa pamanās izņemt lielā ātrumā ar sānslīdi.

Īstenoto projektu pozitīvi vērtē cilvēki gados. It īpaši patīkami esot staigāt pa gājēju taku, ko iemīlējušas arī ģimenes ar bērniem un četrkājainajiem mājas mīluļiem. «Ir ļoti skaisti. Rezultāts ir brīnišķīgs, un jāpateicas tiem, kas šeit ieguldījuši tik daudz darba,» saka baušķeniece Mirdza.

Iedzīvotāji gan vēlētos vēl vairākus labiekārtošanas elementus. Vietas, kur gājējiem apsēsties, vajagot ne tikai uz gājēju takas, bet arī pie trotuāra ielas malā. Pie soliņiem būtu nepieciešamas atkritumu kastes. Aicinājums novada domei esot arī sakopt abus Mēmeles krastus – skats jau tagad paveroties skaists, bet esot apziņa, ka šeit tiešām var izveidot ļoti baudāmu ainavu.

Autobraucējus, kas pārvietojas pa Mēmeles ielu, vēl aizvien mulsina lielais dažādu aku vāku skaits. Bauskas novada dome gan mierina, ka Mēmeles ielā ir izmantota cita aku izbūves tehnoloģija, kas Bauskā ir lietota jaunajos projektos, piemēram, Lidlauka ielā. «Akas un vāku konstrukcijas paredzētas augstām dinamiskām slodzēm. Izbūvētais aku korpuss nav tieši saistīts ar vāka vai režģa korpusa lūkas pārsedzi – dinamiskā slodze un triecieni nereducējas uz aku, kas atspoguļojas ekspluatācijas gaitā uz ceļa seguma kvalitāti un nepasliktinās ilgtermiņā,» tā skaidro attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

Tāpat kā Lidlauka ielā, arī Mēmeles ielā ir piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, kas šoreiz ir 1 030 267,18 eiro. Tas attiecīgi nozīmē, ka investīcijām jādod būs atdeve uzņēmējdarbības jomā – plānots, ka ielas apkārtnē notiks uzņēmējdarbības teritoriju attīstība 2,31 hektāra platībā, 22 jaunu darba vietu izveide un 681 600 eiro privāto investīciju piesaiste.  

Mēmeles ielas atklāšanai plānots īpašs pasākums. I. Šomina pauž, ka precīzu datumu vēl nosaukt nevar, bet gatavošanās atklāšanas sarīkojumam notiek.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas