«Mēmelīte» dodas uz festivālu Polijā 1

Agrā Jāņu dienas rītā t/c «Rimi Bauska» stāvlaukumā pulcējās Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopas «Mēmelīte» 34 dalībnieki no trim deju grupām, lai dotos uz Polijas pilsētā Bidgoščā notiekošo starptautisko mūzikas festivālu «Muzikālās impresijas».

Dejotāji visu nedēļu, līdz 29. jūnijam, piedalīsies dažādos koncertos, ekskursijās, svētku gājienā. Šis festivāls ir muzikāla visas pasaules mūziķu un mākslinieku satikšanās. Deju kopas «Mēmelīte» vadītāja Ligita Irbīte pastāstīja, ka festivālā būs pārstāvētas 24 valstis. Šogad dalībnieku sarakstā ir arī Indija. «Bērnu un jauniešu centra dejotāji uzstāsies ar 30 minūšu garu priekšnesumu, iepazīstinot ar Latvijas kultūru un deju mākslu,» teic L. Irbīte. Šajā festivālā Bauskas dejotāji būs kopā ar kori «Spīgo». Ligita Irbīte teic, ka aprīlī jaunieši apmeklējuši Turciju , kur uzstājušies dalībnieki no 47 valstīm, baušķenieki dzīvojuši turku ģimenēs. «Jauniešiem Turcijā patika, bet uz Poliju dejotāji dodas jau otro reizi,» teic L. Irbīte.

Krišjānis Kugrēns deju kopas dalībnieks ir tikai četrus mēnešus un atzīst, ka viņam patīk dejot. Šis viņam ir pirmais ārzemju brauciens kopā ar «Mēmelīti». «Esmu apmeklējis koncertus Aucē, Bauskā un citās Latvijas pilsētās. Šis ceļojums vēl vairāk mūs satuvinās,» spriež jaunietis, kurš arī nākamgad plāno dejot «Mēmelītē».

Festivālā piedalīsies kori, orķestri, instrumentālās grupas, vokālās, džeza, populārās un tradicionālās mūzikas grupas. Sandija Spundiņa, kas «Mēmelītē» dejo 11 gadus, par kolektīvu teic: «Mūsējie vienmēr ir gatavi palīdzēt grūtos brīžos un ir draudzīgi. Ar kolektīvu ārpus valsts esmu bijusi tikai Lietuvā, tagad apmeklēšu Polijas pilsētu Bidgošču.» Markusam Jurim Ručam, kas deju nodarbības apmeklē kopš četru gadu vecuma, patīk ātras dejas. Jaunietis uzskata, ka dejojot var lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Markuss Juris ar deju kopas dalībniekiem ir apmeklējis piecas valstis – Vāciju, Maķedoniju, Poliju, Slovākiju un Lietuvu.

Šīs nedēļas laikā Polijā sola karstu laiku – līdz 35°C. Sestdien, 29. jūnijā, kolektīvs apmeklēs Malborkas viduslaiku pili, kas ir pasaulē lielākais sarkano ķieģeļu cietoksnis. Pils būvēta 15. gadsimtā un bijusi kādreizējā Teitoņu ordeņa valsts galvaspilsēta.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas