«Mēmelīte» epidemioloģiski droši atgriežas tautas deju ritmos 3

No 7. aprīļa deju kopas, kori un ansambļi var rīkot mēģinājumus ārā grupās līdz desmit personām. Mēģinājumi no šī datuma notiek arī Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kolektīvam «Mēmelīte».

Kolektīva vadītāja Ligita Irbīte joprojām ir nesaprašanā, kādēļ sportisti varēja trenēties ārpus telpām visu ziemu, bet dejotājiem šāda iespēja tika liegta.

«Šajos apstākļos uz mēģinājumu nāk desmit dejotāju, kuri ietur divu metru distanci. Grupas tiek sadalītas uz pusēm, viena daļa nāk vienu dienu, bet otra daļa – citā laikā. Bērni un jaunieši deju laikā rokās nesadodas. Viens mēģinājums ilgst 40 minūtes. Pēc tā, ka visa ziemas sezona tika pavadīta mājās, šis mēģinājumu laiks ir ļoti nepieciešams un lietderīgs,» uzskata L. Irbīte. Šajā laikā atceroties soļus, uzturot sevi fiziskā formā, jo tad, kad mēģinājumu nebija, jauniešiem fiziskā sagatavotība ļoti kritusies. Trīs nedēļu laikā jaunieši jau atguvuši fizisko sagatavotību, teic «Mēmelītes» vadītāja.

L. Irbīte sacīja, ka gan bērni, gan jaunieši un vecāki ir bijuši priecīgi par iespēju atsākt dejot. «Ir daži dejotāji, kas ir ilgi sēdējuši mājās, un dejot atsākt ir grūti. Uz mēģinājumiem nāk visas septiņas skolēnu grupas. Dancotājiem ir jāatgādina par divu metru distances ievērošanu, par nekontaktēšanos savā starpā. Vairāk tas ir jāskaidro mazākajiem, viņi cenšas,» atklāja kolektīva vadītāja, «sākumā visi nāca, līdzi ņemot sejas aizsargmaskas, jo bērni bija gatavojušies stingrākajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem, sapratām, ka dejas mākslu var apgūt bez maskas. Rudenī norisinājās pēdējais koncerts, kurā mēs piedalījāmies, ceram, ka vasarā varēsim sadoties rokās un nodejot koncertu.»

Deju kolektīva «Mēmelīte» vadītāja Ligita Irbīte pastāstīja, ka pašlaik tiek gatavota Dziesmu un deju svētku fināldeja «Svinam sauli!», kuru mācās visas grupas. Par iespējamajiem svētkiem viņa teic: «Pēdējais potenciālais Dziesmu un deju svētku variants bija trīs dienu svētki augustā Rīgā, kur katra grupa dejotu vienu dienu. Vecākie jaunieši gribētu nedēļu dzīvot Rīgā un dejot Daugavas stadionā, bet saprotams, ka šāds variants nav iespējams. Fināla deju iefilmēs un pārraidīs televīzijā.»

Ilggadējs dejotājs Marks Dievaitis sacīja, ka dejošanas viņam ļoti pietrūcis, viņš laikrakstam stāsta: «Pagaidām nav problēmu ievērot visus noteikumus, sarežģītāk ir sadalīt laikus grupām. Prieks, ka visi atkal dejo mēģinājumos. 40 minūšu mēģinājums man šķiet par īsu, prasītos daudz vairāk. Tad, kad varējām aizvadīt pilnos mēģinājumus, tad vairāk laika atlika iesildīties, tagad norit īsa iesildīšanās, tad uzreiz mēģinām soļus. Tagad gatavojam jaunas dejas.» Viņaprāt, tagad apgūt jaunas dejas ir grūtāk, nekā tas bija rudenī. «Dziesmu un deju svētkus vajag rīkot, bet tas ir jādara cilvēkiem droši,» pārliecināts dejotājs Marks Dievaitis.

Dejotāja Katrīna Kazlauska piekrīt, ka 40 minūšu mēģinājums ir par maz, lai kvalitatīvi iemācītos deju programmu. «Man ļoti patīk iespēja dejot ārpus telpām svaigā gaisā, tiešsaistes platformās neveidojas emocionālā saikne. Tagad, pat nedrīkstot sadoties rokās un izdejot deju, varam būt cits citam tuvumā. Sākumā mēs darbojāmies tiešsaistes platformās, tur varējām attīstīt fizisko sagatavotību, ne mācīties dejas,» teic K. Kazlauska.

Viņai piekrīt arī Sandija Spundiņa, kura atzīst, ka ir labi dejot kaut 40 minūtes, jo visu ziemas periodu klātienē nekas netika darīts. «Iepriekš pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas mēģinājām stundu un 30 minūtes divas reizes nedēļā. Tagad var izrauties no mājas, nav ikdienas rutīna, kad jāsēž pie datora un jāmācās,» sacīja S. Spundiņa. Viņu papildina K. Kazlauska: «Tagad es varu saplānot savu laiku mācībām, mēģinājumiem. Tagad man ir iemesls izdoties ārā no mājas, jo ir jāsaplāno laiks, lai līdz deju mēģinājumam izmācītos. Iepriekš pie mācību galda pavadīju 11 stundas. Tagad labāk var plānot laiku.

Abas meitenes piekrīt, ka laikā, kad mēģinājumi nav notikuši, dejotājas zaudējušas fizisko formu. «Šaubos, ka mēs tagad varētu nodejot «Sudmaliņas». Bet nu lēnām atgūstam zaudēto,» saka K. Kazlauska. «Viena no aktīvākajām sezonām, manuprāt, bija 2018./ 2019. gada un 2019. /2020. gada sezona, kad atpūtai bija tikai viens mēnesis. Bija jādejo deviņas dejas, tagad jau pēc pirmās mēs elsojam,» atklāj Sandija Spundiņa.

Meitenēm pietrūkstot sadraudzības koncertu, nav dejotāju balles, konkursu, kas ir palaisti garām. Katrīna un Sandija gribētu Dziesmu un deju svētkos piedalīties tā, kā tas tika darīts iepriekš, bet viņas saprot, ka tas šajā situācijā nav iespējams. «Baušķeniekiem būtu iespējami nodejot koncertu un pēc koncerta doties mājup,» sacīja «Mēmelītes» dejotājas Sandija un Katrīna.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Skolnieciņš no svētavota

Laiks rit uz priekšu. Kopš 2020. gada 13. marta, kad Covid-19 sērga pārsteidza mūs nesagatavotus, mūsu dzīves mainījās līdz nepazīšanai. Pandēmijas ierobežojumi būtiski mainīja mūsu ikdienas dzīvi un paradumus. Šie ierobežojumi ir skāruši gan vecus, gan jaunus, gan bagātos, gan nabagos. Pašreiz ļaunais Covid-19 vīruss ir nolicis uz ceļiem visu pasauli. Krīze ir ne tikai Latvijas Republikā, bet gan visā pasaulē. Šajā sarežģītajā laikā Vakcinācijas birojs rūpējas par saprātīgu vakcinācijas loģistiku un vakcinācijas plānu izpildi. Paldies, Vakcinācijas biroja vadītājai Evai Juhņēvičai par viņas cēlo darbu! Bez Vakcinācijas biroja pūliņiem vakcinācijas process Latvijā noritētu krietni gausāk. Būsim pateicīgi Vakcinācijas birojam par kalpošanu latviešu tautai. Saglabāsim savās sirdīs gaismu. Ticēsim labajam, ticēsim sentēvu Dieviem. Ticēsim Latvju Dieviem! Latvju Dievi vienmēr ir aizstāvējuši latviešu tautu. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs.
Stipru veselību un sirdsmieru mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Skolnieciņš #svētavots #LatvjuDievuSvētība #saticība #draudzība #sapratne #pagāni #rituāli #buršanās #maģija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte

pirms 22 dienām, 2021.04.24 21:28

Vietējās ziņas