«Mēmelīte» parāda sevi starptautiskā festivālā «Laisves vaikai»

11. martā deju kopas «Mēmelīte» Gerdas grupas dalībnieki devās uz Pluņģes kultūras namu Lietuvā parādīt savu dejotmākslu 13. starptautiskajā tautas deju un mūzikas festivālā «Laisves vaikai» («Brīvības bērni»).
 
«Mēmelītes» dejotāji daudz uzstājušies vieskoncertos, arī ārvalstu pieredze viņiem ir liela. Uz Pluņģi «Mēmelīte» brauc piekto gadu. Katru gadu festivālā piedalās citas valstis. Šogad dalībnieki no Serbijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas pulcējās Pluņģē.

Deju kopas vadītāja Ligita Irbīte pastāstīja, ka dejotājiem ļoti patīk doties uz šo festivālu. «Mēmelīte» šogad citiem dalībniekiem diskotēkas laikā mācīja deju «Govju kazāks», un paši mācījās no citiem dejotājiem kādu viņu valstij atbilstīgu deju.

Kolektīva dalībniece Nikola Smirnova dejo jau 11. gadu. «Šogad ir trešais gads, kad braucu dejot uz Pluņģi. Noteikti iesaku nākt un piedalīties. Šeit es satieku savus jaunos draugus, ir iespēja tikt braucienos uz ārvalstīm. Pa šiem 11 gadiem kopā ar «Mēmelīti» esmu bijusi divas reizes Vācijā, Slovākijā un Maķedonijā,» stāsta N. Smirnova.

«Pluņģē dejojām trīs dejas. Pasākums bija interesants. Jau ceļš uz norises vietu pierādīja to, ka mūsu kolektīvs ir ļoti vienots. Mēs dziedājām latviešu dziesmas, mācījām dejot citiem jauniešiem. Dejošana kolektīvā ir kaut kas īpašs, tas ir vērienīgs, neaizmirstams piedzīvojums,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja dejotājs Normunds Jurēvics.

«Ļoti daudz kolektīvu grib braukt pie kaimiņiem uz šo festivālu. «Mēmelīte» ir pierādījusi, ka var būt starp 40 labākajiem, kas var doties uz šo gandiozo pasākumu,» stāsta L. Irbīte.

«Mēmelītes» kolektīvam 30. martā aprit 28 gadu jubileja, un gaidāms svētku koncerts. Deju kopa aprīlī dosies uzstāties uz Turciju, jūnijā gaidāms brauciens uz Poliju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas