Mežos uzmanīgi ar uguni

Meža apmeklētājiem karstajā laikā jābūt īpaši uzmanīgiem ar uguni, lai neizraisītu postošus ugunsgrēkus. Mūsu novados jūlijā jau piedzīvotas divas ugunsnelaimes mežā.

Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Edijs Leišavnieks aicina iedzīvotājus mežā būt piesardzīgiem. Viņš informē, ka jūnijā un jūlijā likvidēti 203 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību 75,4 hektāri.
«Valsts meža dienests ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā izsludināja ar 25. aprīli. Atgādinām – iestājoties siltākam un sausākam laikam, mežā stingri ir jāievēro Ugunsdrošības noteikumu prasības, lai samazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas,» uzsver E. Leišavnieks.

VMD Zemgales virsmežniecības inženieris uguns aizsardzības un saimnieciskajos jautājumos Modris Vainovskis brīdina, ka pašlaik mežā nevajadzētu kurināt ugunskurus, bet pīpmaņiem svarīgi atturēties no cigaretes vai centīgi pārliecināties, vai izsmēķi izdevies nodzēst pret zābaku vai koku. Galvenais – lai nepaliek kūpošs.

«Tagad atkal parādījusies tendence dedzināt vecu zāli un salmus. Nopļauj pļavu, apvītina un dedzina. Mūsu vīri sēž ugunsnovērošanas torņos, vēro un ziņo, ja redz dūmus. Ugunsdzēsēji vai meža dienesta darbinieki brauc pārbaudīt, bieži gan velti. Ja plānojat kaut ko dedzināt, ziņojiet dienestiem, lai to zinām iepriekš. Taču labāk neko nekurināt,» tā M. Vainovskis. Viņš sacīja, ka jūlijā bijuši divi meža ugunsgrēki mūsu pusē – viens Iecavas, otrs Vecumnieku novadā. Tomēr laiks bija vēss, lietains, ugunsgrēki bijuši mazās platībās, turklāt tos laikus atklāja un nodzēsa. Tagad ar lielo karstumu viss aizdegas ātrāk un postījumi var būt daudz lielāki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas