Mežotnē godinās Latvijas labākos aldarus 4

Konkursa «Latvijas Alus gada balva 2014» noslēguma svinīgā ceremonija 6. februārī notiks Mežotnes pilī, portālu informē Dace Andersone, SIA «Infoeksperts» projektu vadītāja.

Konkursā izvērtēs Latvijas aldaru veikumu 11 dažādās nominācijās. Žūrija katrā no tām nosauks labāko. Vairākās nominācijās pieteikts arī mūspuses uzņēmums SIA «Bauskas alus». Baušķenieki pretendē uz balvu nominācijā «Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalos» vidējo un mazo alus darītavu grupā, kā arī balvu nominācijā «Gada alus iepakojums». Svinīgajā pasākumā Mežotnē pasniegs arī balvu «Par mūža ieguldījumu alus nozarē». Šogad tā piešķirta ilggadējai akciju sabiedrību «Cēsu alus», «Aldaris» alus tehnoloģei un nozares ekspertei Astrīdai Ruško.

SIA «Bauskas alus» komercdirektore Daiga Solzemniece «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka mūsu uzņēmums jau divas reizes saņēmis balvas. Vienu gadu «Bauskas alus» uzteikts par eksporta apjomu kāpumu. Tāpat baušķenieki apbalvoti par produkcijas popularizēšanu, iedibinot jaunu tradīciju – Bauskas alus svētkus.

Žūrijas komisijas vadītājs Kārlis Tomsons min būtiskāko jauninājumu pērn – septiņu mazo alus darītavu darbības sākšanu. Viņš min pozitīvu faktu, ka alus darītāji arvien vairāk izmanto Latvijā ražoto iesalu. «Vislielākais ieguvējs ir ikviens alus baudītājs. Tirgū parādās jaunas, ekskluzīvas alus šķirnes, tiek izkopta un attīstīta alus baudīšanas kultūra,» stāsta K. Tomsons.

Latvijas alus gada balvu pirms četriem gadiem iedibināja biedrība «Alus brālība». Konkursa mērķis ir akcentēt sasniegumus nozarē, godināt veiksminiekus un stiprināt strādājošo pašapziņu. Šo gadu laikā tas ir kļuvis par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

zini!

Zini, VECĪT, ar varu nevienam iekšā nelej! Ja pašam prāta nav, tad skaiti, ka kroplis!

pirms 5 gadiem, 2015.01.29 13:01

es

pilnīgi piekrītu "zini",ja nemāk dzert tad nav ko vainot alus darītājus.Lai veicās Bauskas alum.

pirms 5 gadiem, 2015.01.29 17:03

Vietējās ziņas