Mēžotnē pieejams jauns tūrisma objekts 4

Bauskas novada Mežotnes ciemā Ceplis šovasar pieejams jauns tūrisma objekts «Igo Mūzikas un mākslas centrs Ceplis». Objekts sevi jau pieteicis ar  šonedēļ aizvadīto Zibensplenēru un tagad gatavojas jaunam pasākumam 31.augustā - Jūrkalnes dienai Ceplī, kuru apmeklēt aicināts ikviens interesents.

Bauskas Tūrisma un informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure atklāja, ka jau hercoga Jēkaba laikā tika gatavoti celtniecības materiāli. Liela nozīme bijusi Lielupei kā ūdens ceļam. 19.gs. otrajā pusē un 20.gs. sākumā ciematā Ceplis izveidojās rūpniecisks komplekss - kaļķu dedzinātava, ķieģeļu ceplis, dakstiņu ražotne, krāsns podiņu ražotne, glazēšanas cehs u.c. Līdz 1940. gada nacionalizācijai rūpnīca piederēja un tās darbību vadīja grāfs Anatols Līvens.

Padomju laikā rūpnīcas komplekss savu darbību turpināja līdz 90. gadiem un pēc tam tika izsaimniekots, atstājot aiz sevis industriāli degradētu vidi. Dažas no 19.gs. ēkām ir saglabājušās. Pašlaik SIA «Igo mūzikas menedžments» strādā pie šo ēku attīstīšanas projekta un veido mākslas un mūzikas centru "Ceplis".

Uz doto brīdi ir apskatāma vēsturiskā Kaļķu dedzinātavas ēka. Unikālo industriālo ēku ar masīvu skursteni centrā var apskatīt divos stāvos, kā arī aplūkot skursteni no iekšpuses. Otrajā stāvā ir ekspozīcijas telpa, kurā ir apskatāmi vēsturiskie ķieģeļi, bet bijušās kopmītnes logos ēkā aplūkojami 12 Zibesnplenēra mākslinieku darbi. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lotgaliski sākas ar P, un uzsvars uz 'o.

pirms gada, 2019.08.04 11:16

Vietējās ziņas