Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnē vēlas izveidot sabiedrisko centru 2

Mežotnes centrā nav piemērotu telpu pašvaldības pasākumu rīkošanai. Tāpat nav vietas, kur dažādām aktivitātēm pulcēties nevalstiskajām organizācijām.

Telpas iespējams rast Mežotnes pamatskolā, bet tās nav īsti piemērotas. Pāris reižu gadā lielākos pasākumos iedzīvotāji pulcējas Mežotnes pilī. Taču arī tas nav risinājums. Skolas bērniem sporta nodarbības notiek pilij piederošā ēkā, kas ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī.
Iedzīvotāji rosinājuši Mežotnes ciemā esošo katlumāju pārveidot par pakalpojumu centru. Te varētu būt lielāka zāle sporta nodarbībām un kultūras pasākumiem. Varētu veidot telpas pulciņu nodarbībām.

Brīvajā laikā mežotnieki varētu iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās – rokdarbu, floristikas, gleznošanas, origami, kulinārijas u. c. Aktīvā dzīvesveida piekritējiem te būtu vieta dažādām sporta spēlēm: novusam, galda tenisam, arī vingrošanas un dejošanas nodarbībām. Ēkā varētu rast vietu veļas mazgāšanas un dušas pakalpojumu sniegšanai, ierīkot trenažieru zāli.

Pozitīvi par šo ieceri «Bauskas Dzīvei» izsakās mežotniece, vietējās pamatskolas direktore Daina Lapkovska: «Telpas skolēnu sporta nodarbībām mums tiešām ir ļoti bēdīgā stāvoklī. Arī īstas aktu zāles skolai nav. Ja izbūvētu šādu sabiedrisko centru, Mežotnē netrūktu aktīvu cilvēku, kas apmeklētu pulciņus, trenažieru zāli. Noderīgas būtu arī telpas sociālo pakalpojumu sniegšanai mazturīgajiem iedzīvotājiem.»

Ar šo ieceri Bauskas novada domes komiteju sēdēs pagasta pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers iepazīstināja deputātus. 22. maija finanšu komitejas sēdē deputāti skatīja sagatavoto lēmuma projektu par 2500 eiro piešķiršanu tehniskā projekta izstrādei.

Ideja par sabiedriskā un pakalpojumu centra izveidi atbalstīta. Pašvaldības izpilddirektors Jānis Kalinka norādīja, ka vēlams rūpīgi izsvērt, vai 200 kvadrātmetrus lielās telpas pēc to pilnīgas iekārtošanas izmantos lietderīgi. Tika apspriests arī variants bijušās katlumājas vienā galā ierīkot garāžas, arī skolēnu autobusiem. Domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis aicināja amatpersonas apskatīt bijušo katlumāju Mežotnē. 29. maija domes sēdē varētu lemt par daudz konkrētāku telpu izmantošanu.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Laba doma

Skiet loti laba iecere... Strelnieku centrs atrodaas patalu tad izdevigak braukat uz Bausku...

pirms 6 gadiem, 2014.05.23 10:48

LAi

Lai labāk izveido kādu darba vietu.

pirms 6 gadiem, 2014.05.23 15:50

Vietējās ziņas