Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnes bibliotēka gaida lasītājus jaunās telpās 2

Svinīgi atklātas jaunās telpas Mežotnes bibliotēkā. Pasākums piektdien, 22. novembrī, sākās ar klusuma brīdi, pieminot Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos. 

Bibliotēka Mežotnes centrā līdz šim bija viena no mazākajām novadā. Grāmatu krātuve bija 36 kvadrātmetrus lielā telpā. Pagastmājas ēkā jaunā bibliotēka izvietota divreiz plašākā telpā. Sveicot Mežotnes bibliotēku jurģos, Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane sacīja, ka tā veidojas par ciema sabiedrisko aktivitāšu centru. Par to ļauj secināt vadītājas Elīnas Naglišas pirmajā darba gadā paveiktais. 

Portālam  E. Nagliša stāstīja, ka pirms tam strādājusi Mežotnes pilī par istabeni. Gadu aizvadot bibliotekāres amatā, viņa apjautusi, ka šī profesija patīk un padodas. «Gandarījumu sagādā lasītāji. Visvairāk viņus interesē latviešu oriģinālliteratūra, bibliotēkā labprāt iegriežas skolas bērni,» skaidroja vadītāja. Viņa pauda apņēmību strādāt, lai pašreizējo 170 bibliotēkas lietotāju skaits tuvākajā laikā palielinātos. 

Mežotnes pamatskolas bibliotēkas vadītāja Gita Graudiņa uzteica veiksmīgo skolas un pagasta bibliotēkas sadarbību. E. Naglišas vadītajā bibliotēkā grāmatu krājums ir daudz bagātīgāks nekā izglītības iestādē. «Ar Elīnu sekmīgi sadarbojamies, plānojot bērnu žūrijas darbu. Organizējām transportu, lai Mežotnes iedzīvotāji nokļūtu Bauskā uz aktiera Ulda Dumpja godināšanas pasākumu,» stāstīja G. Graudiņa.

Sveicot bibliotēku ar ienākšanu jaunajās telpās, pagasta pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers sacīja, ka pavasarī turpināsies apkārtnes labiekārtošana. Tiks apzaļumota teritorija līdzās nobruģētajam laukumam. Nākotnē plānots atjaunot fasādi un mainīt jumtu ēkai, kurā atrodas pagasta pārvalde un bibliotēka. 

B. Tormane «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka novadu bibliotēku labiekārtošana un modernizēšana turpināsies. Decembrī papildu telpu paredzēts nodot Ceraukstes bibliotēkas lasītāju lietošanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas