Mežotnes iedzīvotājus uztrauc satiksmes drošība un bibliotēkas pastāvēšana 18

Jaunā gada darba cēlienu Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks sācis ar iedzīvotāju pieņemšanu pagastu pārvaldēs pirmdienu vakaros.

Ierosme radusies pagājušajā rudenī, kad Mežotnes iedzīvotāji atzina, ka darba laikā šādu iespēju izmantot nevar. Pagaidām bijušas divas tikšanās ar iedzīvotājiem – Codē, kur šo iespēju esot izmantojuši vien pāris iedzīvotāju, un Mežotnē, kur 21. janvārī pārvaldē uz individuālu pieņemšanu ieradās astoņi interesenti. Katram bija iespēja pārrunāt, viņaprāt, aktuālāko arī ar pagasta pārvaldes vadītāju Zigurdu Kalēju.

Mežotnieks Rolands Kļava aktīvi apmeklē šādas tikšanās un jau agrāk vairākkārt pagastā rosinājis izveidot gājēju pāreju uz galvenās ielas iepretim veikalam «Elvi». R. Kļava skaidro: «Ielu šķērso bērni, dodoties uz sporta zāli. Arī «gulošais policists» būtu vietā, jo Mežotnes ciema centrā ļoti daudzi autobraucēji ignorē ātruma ierobežojumu.» Kā noprotams no mežotnieku teiktā, līdz šim ieviest uzlabojumus drošībai traucējusi birokrātija un līdzekļu trūkums.

Savukārt Jumpravu bibliotēkas apmeklētāji noraizējušies par tās likteni divu iemeslu dēļ. Pirmais ir Latvijas konteksts, kad vietvaras sāk apsvērt mazo lauku bibliotēku slēgšanu. Otrs, vietējie apstākļi, ka šī bibliotēka atrodas privātīpašumā un pagasts vēlas piedāvāt bibliotēkai savas telpas – turpat netālu, pie Jumpravas parka. Tās gan kārtīgi remontējamas. Pārvaldes vadītājs Zigurds Kalējs uzsver, ka nekādā ziņā šīs pārmaiņas bibliotēkas pastāvēšanu neapdraud un viņš  ļoti labi izprot tās nozīmi tuvējā Jumpravu ciema sabiedriskajā dzīvē, tāpēc atbalstīs tās pastāvēšanu arī turpmāk.

«Atvaļinātais» zemnieks Jānis Dzelzkalējs pauda savu rūpi par nesakoptajām un aizaudzētajām platībām gan Latvijā, gan mūsu novados. Viņš uzsvēra, ka zeme šādā veidā neatpūšas, bet iet bojā. Tāpēc svarīgs ierosinājums novadam apsekot šādas teritorijas un panākt to sakopšanu. Tikpat nozīmīga arī meliorācijas sistēmu regulāra kopšana, ko saimnieki ne visur ievēro.

Arnolds Jātnieks «Bauskas Dzīvei» atzina, par iedzīvotāju ierosinājumiem plašākus secinājumus vēl pāragri izdarīt, jo šī bijusi tikai otrā šāda tikšanās pagastos. Nākamā – 28. janvārī – Ceraukstes pagastā.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Mežotnieks.

Apsveicami Jātnieka kungs, beidzot mums ir viens novada vadītājs + deputāts, kurš ne tikai kaut ko mēģina pierādīt soc. tīklos, bet brauc pie iedzīvotājiem, un sarunājas klātienē....!

pirms gada, 2019.01.25 08:53

Šomējā ura

beidzot lai slavēts tas kungs Jātnieks!

pirms gada, 2019.01.25 10:09

Napiņ!

Napiņš atkal lēkā un kasa savu pliko pauri:))) Skauž ko?

pirms gada, 2019.01.25 11:06

administrācijas štata komentētāja

vai no nepārtrauktas slavas dziesmu pūšanas vēl nav sapreibuse galvele?

pirms gada, 2019.01.25 12:12

lai veicas

vai tas nav tas pats zemnieks Dzelzkalējs, kurš aparis Lielupes krastus līdz tauvas joslai, un uzspļaujot likumam par aizsargjoslām, šajās bijušajās palieņu pļavās izvērš intensīvo lauksaimniecību, t.i lieto gan pasticīdus, gan mēslošanas līdzekļus, ko aizsargjoslu likums darīt stingri aizliedz. Bet ko var aizliegt likums, ja to raksta pārītis- zaļie ar zemniekiem, un vēl ir arī Zemnieku saeima, kur arī atbalsts šādai saimniekošanai garantēts

pirms gada, 2019.01.25 11:04

taisniiba

tiesa kas tiesa. upmala aparta, gravmalas izartas, laikam jau taas zemmiites veel par maz!?))

pirms gada, 2019.01.25 17:25

pabērs

Tāpēc jau ir pagastvecis. citus māca bet pats noteikumi pie intīmā.s vietas

pirms gada, 2019.01.25 20:33

Mazins

Dzelzits varetu apsekot savas zemes,kads bardaks ir vinas un tad stastit pagastam kads negods viss aizaudzis. Sakartot to kas ir,ne tikai grabt vel un vel...

pirms gada, 2019.01.26 08:27

Sssss

Vajāgā tik rakt art un gudri runāt neko citu čau čau cilvēks

pirms gada, 2019.01.26 09:21

P

Drīzāk tās ir datorētavas,ja nebūs datoru,nebūs arī bibliotēku.Lasītāju paaudzei pietiks,ja tās strādās reizi divās nedēļās.

pirms gada, 2019.01.26 11:30

pī,pī,pī

tev taisnība, nebūs pieejami datori, būs mazāk domei neglaimojošu komentāru

pirms gada, 2019.01.26 13:58

jautājums???

sēž pilni kabineti ar dažādiem speciālistiem, bet piemēram:
http://www.bauskasdzive.lv/vietejas-zinas/vecumniekos-top-ledus-laukums-176388
Kur Bauskā ir publiskā slidotava? Čača kungs, Ruhockas kundze, Kalinkas kungs un gaismas nesēj Jātnieka kungs??? Ziema jau uzņēmusi pilnus apgriezienus, ir gan sals, gan sniegs BET BAUSKĀ ir murkšķa miegs, jo kāpēc kustināt smadzenes un kājas, ja var saņemt algas tūkstošos, deldēt bikses un pavadīt laiku neauglīgās sarunās???
KUR PUBLISKĀ SLIDOTAVA???????

pirms gada, 2019.01.27 08:48

dome

mēs vēl komplektējam darbinieku grupu un meklējam līdekļus, lai tuvākajā laikā šos domes speciālistus nosūtītu pieredzes apmaiņā uz Kanādu, kā tur tiek galā ar šīm problēmām, jo kā nekā esam vienos platuma grādos...

pirms gada, 2019.01.27 09:52

atbilde!

Bet, kā pašam gribētos būt gaismas nesēja vietā, vai to pārējo nosaukto, un saņemt algā tos tūkstošus, deldēt bikses, un pavadīt laiku neauglīgās sarunās, bet nekā, jautāsi, kāpēc, tapēc, ka tev smadzenes nestrādā...........:))))))

pirms gada, 2019.01.27 20:01

vulgārā blondīne

kā aklai vistai iekritis grauds par muļka laišanu un bikšu deldēšanu saņemt tūkstošus, nav kundzīt tavu strādājošo smadzeņu, bet gan labticīgo iedzīvotāju nopelns. Kritīs ieceltais gaismas nesējs tāpat kā vēsturiskais lentīšu griezējs, rezultātā tikai sagandēti nervi un veselība. Par ko gan tevi apskaust ????)))

pirms gada, 2019.01.28 09:09

Napiņ!!!!

Kritīs ieceltais gaismas nesējs tāpat kā vēsturiskais lentīšu griezējs, rezultātā tikai sagandēti nervi un veselība,......????? iespējams, bet tev tāpat nespīd, nelaimīgais neveiksminiek, tik lielai attapīobai tev jābūt, jo nolidot no 7 uz 16 vietu ir gana labs rezultāts, tādam kā tev, labdabīgie vēlētāji tādus kā tu ievēl, jo tādi kā tu ar viltu un meliem, populistiskiem solijumiem tiek ievēlēti........Ko tad tagad neskrien pie tautas???

pirms gada, 2019.01.28 10:41

Tiešām!

Drošības pārvaldnieka pienākumi ir slepenībā tīti.......,.:), var par nodoklu maksātāju naudu bikses deldēt un b. dz. komentāros + un -, savas gudrību pērles +, citādu viedoki, vai uz sevi vērstu kritiku- ....,:)

pirms gada, 2019.01.28 12:55

administrācijas štata komentētāja

Tiešām! pūšot vadonim slavas dziesmas būs galvele apreibuse. Vai par nodoklu maksātāju naudu bikses deldēt un b. dz. komentāros + un -, savas gudrību pērles +, citādu viedoki, vai uz sevi vērstu kritiku-...... izlasīji savā amata aprakstā???

pirms gada, 2019.01.28 17:10

Vietējās ziņas