Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnes internātvidusskola var palikt bez 10.klases 7

1.septembrī noskaidros, vai Bauskas novada Mežotnes internātvidusskolā šogad būs iespējams nokomplektēt 10.klasi, informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina.Viņa skaidroja, ka sākotnēji šajā skolā 10.klasē tika plānoti astoņi skolēni, saistībā ar ko novada dome veica grozījumus pašvaldības noteikumos, nosakot astoņu skolēnu skaitu par minimālo klasē. Taču patlaban klasē ir vien septiņi skolēni, bet līdz 1.septembrim skolai jāinformē Izglītības pārvalde, vai 10.klase nokomplektēta vai būs jārisina mācību procesa apguve septiņiem skolēniem. Mežotnes internātvidusskolas direktore Sarmīte Ulnicāne pašvaldībai prognozējusi, ka, visticamāk, klasi varēšot nokomplektēt. Gadījumā, ja skola šogad būs bez 10.klases, nekādas pārmaiņas saistībā ar šo faktu skolā nav gaidāmas un tas nekādā veidā neietekmēs skolas darbu. Tas, ka šogad šīs klases nav, nebūt nenozīmē, ka nākamgad situācija būs tāda pati, skaidroja Šomina. LETA jau ziņoja, ka Bauskas novadā grūtības ar klašu komplektāciju ir vienīgi Mežotnes internātvidusskolai, pārējās izglītības iestādes klases ir nokomplektētas. Arī pedagogu izglītības iestādēs netrūkst, rezumēja Bauskas novada Izglītības pārvaldes metodiķe Līga Kļaviņa. Viņa informēja, ka atsevišķās skolās Bauskas novadā remonti turpināsies arī pēc 1.septembra, taču darbus būvnieki apņēmušies organizēt tā, lai netiktu traucēts mācību process. Jau augusta sākumā Bauskas novada pašvaldība plānoja grozīt izglītojamo minimālo skaitu 10.klasē, jo tas ir nepieciešams divām skolām. Bauskas novada domes noteikumi iepriekš paredzēja, ka vispārējās vidējās izglītības programmas apguvei vienā klasē pieļaujamais izglītojamo skaits ir no 12 līdz 30 izglītojamo. Problēmas izpildīt šo prasību bija divām novada vidusskolām - Bauskas novada Uzvaras vidusskolai, kur, pēc direktores Elitas Borkovskas sniegtās informācijas, 10.klasē ir deviņi izglītojamie, un Mežotnes internātvidusskolai, kur, pamatojoties uz direktores informāciju, tika prognozēti astoņi izglītojamie 10.klasē. Lai minētās izglītības iestādes saglabātu savu statusu un izglītojamajiem tiktu nodrošināta iespēja iegūt vidējo izglītību pēc iespējas tuvāk viņu dzīvesvietai, kā arī lai pilnvērtīgi izmantotu izglītības iestādes materiāltehnisko nodrošinājumu un pedagoģisko resursu noslodzi, Bauskas novada Izglītības pārvalde izteica priekšlikumu Bauskas novada domei veikt grozījumus pašvaldības noteikumos, nosakot astoņu minimālo izglītojamo skaitu Bauskas novadu pagastu teritorijā esošajās vidusskolās. Dome augustā nolēma veikt grozījumus atbilstoši Izglītības pārvaldes priekšlikumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Mazajās lauku skolās ,jair maz bērnu,tad ir maz bērnu,bet nav nekādu pierakstīšanu, cikir tik arī mācās un uz skolu nāk. Tā kā nav ko muldēt,ja nezin, gudrīši atradušies.

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 18:05

Domdrovsakai

Vai tev nepietiek ar vienu skolu Mežotnē,kurā jau ari nevar nokomplektēt klases? Kas Mežotne ir par izredzētajiem,ka viņiem 2 nepilnas skolas? Varbūt tomēr vienu?

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 20:46

labāk mācīties lauku skolā nevis otrajā vidusskolā .... tur avērtas visādas klases...nu paldies... tad jau labāk ģimnāzijā....

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 12:50

nu un kas tad notiek citās lauku skolā , tas pats....

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 12:44

arī maksātāja no Bauskas

Tur klasē puse nav no tiek, kas pierakstīti! Tā jau gadu gadiem tur notiek! Ja pārbaude aizbrauktu paskaitīt parastā skolas dienā, tad 2/3 mistiskā kārtā nebūtu skolā... :D :D :D

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 11:00

nodokļu maksātājs

Vai nav neviena, kas reāli var paskatīties un izkontrolēt, kuri skolēni patiesībā mācīsies un kuri ir uzņemti, lai būtu dokumenti, ka ir iestājies 10. klasē.Vai no novada domes puses nebūtu kādam kompetentam deputātam jāaizbrauc uz Mežotni un jāpaskatās reālā patiesība uz vietas un jāsatiek tie neesošie skolēni.

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 10:51

pensionāre

Vai kāds ir painteresējies, cik skolēni katrā klasē ir reāli nevis uz papīra?????????

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 09:53

Vietējās ziņas