Mežotnes pilī pasniegs «Latvijas Alus gada balvu 2014»

Šodien Mežotnes pilī notiks labāko alus darītāju godināšana, pasniedzot "Latvijas Alus gada balvu 2014", portālu informē "Latvijas Alus gada balvas" pasākuma rīkotāji.

Pasākums sāksies plkst.18, un tajā piedalīsies labākie alus darītāji no visas Latvijas. Iepriekš, izvērtējot "Latvijas Alus gada balvai 2014" kopumā 11 nominācijās iesniegtos pieteikumus, žūrija izraudzījusies katrā nominācijā labākos alus darītājus.

Vidējo un mazo alus darītavu grupā visvairāk nomināciju saņēmusi SIA "Valmiermuižas alus", bet lielo alus darītavu grupā - AS "Cēsu alus".

Nominācijā "Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā" lielo alus darītavu grupā kā labākie izvirzīti AS "Aldaris" un AS "Cēsu alus", bet vidējo un mazo alus darītavu grupā - SIA "Valmiermuižas alus", SIA "Lido" un SIA "Tērvetes alus" darītavas.

Nominācijā "Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā" vidējo un mazo alus darītavu grupā nominētas "Valmiermuižas alus", SIA "Bauskas alus" un "Tērvetes alus" darītava, bet lielo alus darītavu grupā šai nominācijai pretendenti izvirzīti netika.

Nominācijā "Lielākais kāpums alus eksporta tirgū" lielo alus darītavu grupā kā labākie nominēti "Aldaris" un "Cēsu alus", bet vidējo un mazo alus darītavu grupā - "Valmiermuižas alus" un SIA "Alus nams" ar zīmolu "Brālis".

Nominācijā "Ieguldījums veselīgas dzīves vides veidošanā" uzvarētāja titulam izvirzīti "Valmiermuižas alus", "Cēsu alus", "Aldaris" un "Lido", savukārt kā "Videi draudzīgākais ražošanas uzņēmums" nominēti "Cēsu alus" un AS "Aldaris".

Nominācijā "Gada alus reklāmas tēls" izvirzīti SIA "Valmiermuižas alus", AS "Cēsu alus", AS "Aldaris" un SIA "Alus Nams" (zīmols "Brālis"), bet nominācijā "Gada alus iepakojums" - "Bauskas alus", "Aldaris", "Cēsu alus", kā arī "Valmiermuižas alus".

Nominācijā "Oriģinālākais alus kauss-glāze" izvirzīti "Cēsu alus", "Vīna teātris- Peters Brewhouse", "Valmiermuižas alus" un SIA "Baltic PUB-Stargorod".

Nominācijā "Gada jaunums" izvirzīti kooperatīva "Latraps" iesala ražotne Staļģenē, "Aldaris", "Valmiermuižas alus".

Nominācijā "Gada izaugsmes balva-gada veiksminieks" izvirzīti "Tērvetes alus darītava", "Cēsu alus" un "Baltic PUB-Stargorod".

Savukārt balvu "Par mūža ieguldījumu alus nozarē" nolemts piešķirt ilggadējai "Cēsu alus" un "Aldaris" alus tehnoloģei un nozares ekspertei Astrīdai Ruško.

Žūrijas komisijas vadītājs Kārlis Tomsons atzīst, ka būtisks sasniegums aizvadītā gada griezumā ir arī tas, ka darbību sākušas septiņas jaunas mazās alus darītavas - "Tālavas alus", "Eridan alus", "Līgatnes alus", "Miķeļa alus", "Alus Bursch", Madonas alus darītava "Abaudakus", "Peter Brewhouse Beer", kā arī fakts, ka alus darītāji sākuši izmantot Latvijā ražoto iesalu.

"Vislielākais ieguvējs tā visa iznākumā ir ikviens alus baudītājs, jo tirgū parādās jaunas, ekskluzīvas alus šķirnes, tiek izkopta un attīstīta alus baudīšanas kultūra," atzina Tomsons.

Lai izvērtētu 11 nominācijām iesniegtos pieteikumus, tika izveidota starpresoru žūrijas komisija, kurā ir Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Iepakojumu asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas tūrisma attīstības biroja "Live Riga", Latvijas Alus darītāju savienības, kustības "Par labu alu" un biedrības "Alus brālība" pārstāvji.

Latvijas alus gada balvu pirms četriem gadiem iedibināja biedrība "Alus brālība", lai akcentētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu. Šo gadu laikā pasākums ir kļuvis par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem.

"Latvijas Alus gada balva" tiks pasniegta jau ceturto gadu pēc kārtas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas