Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnes pilij meklē attīstības vīziju 2

Moderna koncertzāle, telpas izstādēm, golfa laukums, hostelis un ekskluzīvi numuriņi, autentiski interjera elementi pils zālēs. Daudz un dažādas vīzijas izskanēja Mežotnes pils attīstībai veltītā seminārā 26. novembrī.

Pils īpašnieces, valsts akciju sabiedrības «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ), speciāliste Elīna Veide aicināja meklēt risinājumus trim problēmām, kuru esamība liedz pilnvērtīgi izmantot pils iespējas. Tas ir objekta mazais noslogojums, tūrisma pakalpojumu sezonalitāte, kā arī Mežotnes pils kompleksa nepilnvērtīga izmantošana.
 
SIA «VNĪ pilis» vadītāja, kuras pārziņā ir arī Mežotnes pils, Guna Preimane atzina, cik grūti ir sadzīvot ar kompromisu – pils kā kultūrvēsturiska vērtība, kura ir jāsaudzē, un pils kā biznesa produkts, kurš jāpārdod pēc iespējas vairāk apmeklētājiem. Tādēļ svarīgi pēc iespējas ātrāk apgūt pārvaldnieka māju, lai  samazinātu apmeklētāju slodzi pilī. Tūristus varētu piesaistīt, apgūstot citus objektus pils kompleksā, arī intensīvāk izmantojot piedāvājumus Lielupes pretējā krastā – Mežotnes pilskalnā un Mazmežotnes muižā.

Savu redzējumu, ko varētu nosaukt arī par sapņu vīziju, Mežotnes pils nākotnei sniedza Rundāles pils direktors Imants Lancmanis. Viņš aicināja rūpīgi izvērtēt Mežotnes statusu: «Tai jāatdzimst kā pilij, kuras telpās būtu tai atbilstoši autentiski interjera priekšmeti. Arī Rundāles pilī glabājas daudzas lietas, kurām būtu vieta Mežotnē. Ir tikai jābūt skaidrībai, kas te ir: telpa biznesam, izpriecu vieta vai muzejs.»

Vairāk par šo tēmu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» trešdien, 27. novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Valsts

kārtējo reizi demontrē, ka smagnējais un visos līmeņos
nekompetences cauraustais pārvaldības modelis ved tikai
pie bezjēdzīgas līdzekļu izsaimniekošanas un valsts naudas izķēzīšanas.

pirms 6 gadiem, 2013.11.28 17:07

Vietējās ziņas