Mežotnes pilij trīs nākotnes scenāriji – izsole; nodošana pašvaldībai; atstāšana valsts īpašumā 13

Bauskas novada dome vakar, 8. aprīlī, rīkoja videokonferenci par Mežotnes pils un tās parka nākotni, jo valsts akciju sabiedrība «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) ir lauzusi līgumu ar komercnomnieci SIA «CV-R».

Jau 2017. gadā, kad šim nomniekam tika nodota Mežotnes pils, mediji rakstīja, ka pretendente ir mazpazīstamā SIA «CV-R», kas tikai pēdējās dienās pirms izsoles izkļuvusi no nodokļu parādnieku saraksta un kuras apgrozījums 2016. gadā ir bijis tikai divas reizes lielāks par apsolīto gada nomas maksu – nepilniem 40 tūkstošiem eiro. Tad mediji brīdināja, ka šis nevarētu būt labs apsaimniekotājs Mežotnes pilij. Nu tas pierādījies, jo pēc VNĪ informācijas, uzņēmēja parādsaistības tagad sasniegušas 43 350 eiro, tāpēc līgums lauzts.

Sarunā ceturtdien piedalījās VNĪ, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes, Bauskas novada domes, Rundāles novada domes, Bauskas vecpilsētas un novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības komitejas, Kultūras ministrijas, Finanšu ministrijas, Rundāles pils muzeja pārstāvji.

Tika virzīti trīs nākotnes scenāriji – pils atsavināšana un izsole; nodošana pašvaldībai; kā arī atstāšana valsts īpašumā, kā jau tas nacionālajam kultūrvēstures dārgumam pieklātos. Vairākums asi iestājās pret privatizāciju, jo šādu neveiksmīgu piemēru mums daudz – kaut vai tepat Bauskas pievārtē esošās Kaucmindes drupas. Vienojās, ka jāveido darba grupa, kas pārdomātu un noteiktu pils izmantošanas veidu, koncepciju, kāds būs tai finansējums.

Jādomā arī par tiltiņa pār Lielupi īpašnieku, jo pašlaik tas ir Finanšu ministrijas īpašumā. Izklausījās, ka ar šī objekta pārņemšanu problēmu nevarētu būt.

Plašāk par šo tematu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīvē» drukātajā versijā otrdien, 13. aprīlī.


Pievieno komentāru

Komentāri 13

covids

Pils remontēja VNĪ, tātad par budžeta naudu, tātad tas ir tautas īpašums, kuru tauta valdības institūcijas veidolā ir deleģējusi VNĪ pienācīgi apsaimniekot. Ja var ieguldīt apmēram miljonu vecas baznīcas mūros pretī pilij, tad nav saprātīgi raudāt par tehniski labā stāvoklī esošas ēkas uzturēšanu. Esot jāiegulda 4 miljoni? Tātad VNĪ kaut ko ir darījis galīgi ne tā. Varbūt jāpameklē VNĪ atbildīgā amatpersona un jāizskata tās rīcība. Var protams veidot pils "vakcinācijas biroju" , kas laikam jau ir izveidots un censties izdarīt "kā parasti". Vēlams darīt līdz vēlēšanām, lai zinām par ko balsot.

pirms mēneša, 2021.04.09 12:27

Saietenis

Jāpaliek Glupzemes īpašumā,lai ir ar ko dižoties ! Punkts.

pirms mēneša, 2021.04.09 13:54

Kovidam

Kāds te sakars ar vakcinācijas biroju?

pirms mēneša, 2021.04.09 14:00

krokodabls

Pietiks jau, ka pats leposies, ka esi Glupzemes pilsonis, tā teikt, glupiķis.

pirms mēneša, 2021.04.09 14:03

miljons baznīcas mūros

varbūt, jāpameklē Rundāles novada atbildīgās amatpersonas, kas vēl nav paskaidrojušas, cik ik gadu novadam izmaksās šīs atjaunotās baznīcas uzturēšana? Varbūt ar ne cerēto rezultātu beigsies pašvaldības vēlēšanas, un pats Okmanis ar svītu varēs iekustināt dzīvi atjaunotajā baznīcā?

pirms mēneša, 2021.04.09 17:53

loģika

Tikai atstāt Valsts īpašumā.Lai vismaz kaut kas paliek mums pašiem nepārdots.

pirms mēneša, 2021.04.09 14:18

covids

Parku nocirst, zemi uzart, miglot līdz Lielupes krastam? Par pili jautājums- nojauks vai tomēr dižosies.
Varbūt pili pievienot Mežotnes baznīcas jaunajam objektam? Jauns objekts, jauns finansējums, jauns personāls utt. Pils parkā ir arī daudz putnu, tāpēc ka daudz dobumaino koku. Vai "vakcinācijas birojā" ietilpst arī DAP un citi kantori? Sarkanais Krusts arī uzaicināts?

pirms mēneša, 2021.04.09 14:32

Kovidam

Ja arī komentārs bija domāts kā joks, nav sanācis smieklīgi. Vēl tikai vajadzēja ierosināt nojaukt baznīcu un uzart kapsētu ap to...

pirms mēneša, 2021.04.09 15:24

Kam

Minu, kas notiks no šiem trīs scenārijiem - īpašums paliks valstij.

pirms 30 dienām, 2021.04.11 15:11

ccccccccccc

gan jau kādsizvilksno zeķes naudu un nopirks vai arī mantos no vectēva nauduun arī nopirks mums nabagiem nav teko cepties

pirms 29 dienām, 2021.04.12 15:46

par to pašu

VNI nekad nav bijusi interese par pils nākotni, tikai par naudu, par ienesīgiem daudzmiljonu projektiem, kur veidojas labs atbirums. Mežotnes pils bija tikai nevēlams traucēklis, tādēļ pakļuva zem VNI jau nez kurās pēc kārtas valdes spožajiem ratiem. Pajautājiet tiem, kas tur ir strādājuši, jo īstenais Mežotnes pils degradācijas iemesls avīzē nekad nav ticis minēts.

pirms 27 dienām, 2021.04.14 10:11

Interesanti

Varbūt padalieties, kāds tad ir tas īstais iemesls.

pirms 26 dienām, 2021.04.15 19:37

Vietējās ziņas