Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnes pils parkā iepazīst sikspārņus 3

Mežotnes pils parkā mītošajiem sikspārņiem ceturtdienas, 13. jūnija, vakars bija nemierīgs. Viņus vēroja un centās sagūstīt sikspārņu pētnieks Viesturs Vintulis, kā arī dienas nometnes «Raibā sikspārņa nedēļa» dalībnieki. Piecas dienas 30 skolēnu vecumā no 7 līdz 12 gadiem apmeklēja dažādas radošās nodarbības, izzināja dabas procesus. Nometnes vadītāja, Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) speciāliste Veronika Puķe, paskaidroja, ka bērni ar interesi iesaistījušies aktivitātēs, visas dienas bijušas saturiski piepildītas. Bauskas sākumskolas 3. klases audzēknis Nauris Čakšs «Bauskas Dzīvei» stāstīja, ka īpaši interesanti bijis pētīt Mēmeles ūdeni. Tajā mītot ļoti daudzveidīga dzīvā radība. Taču saistošākā bija ceturtdiena, kad bērni BJC ieradās pulksten deviņos vakarā. Sikspārņu pētnieks Viesturs Vintulis lekcijā izstāstīja dažādus interesantus faktus par sikspārņiem pasaulē un Latvijā. Pēc tam visi brauca uz Mežotnes pils parku. Vēlā vakara stundā starp simtgadīgajiem parka kokiem sikspārņi devās maltītes meklējumos. Izmantojot īpašas skaņu jutīgas ierīces, pētnieks kopā ar skolēniem atrada lidoņu iecienītākos maršrutus.  Tika izstiepts liels tīkls, cerot tajā noķert kādu mazo lidojošo zīdītāju. Sikspārņi aktīvi šaudījās virs dabas pētnieku galvām, raisot viņos priecīgas un satraukuma pilnas emocijas. Diemžēl tiklā nevienu noķert neizdevās. Atgriežoties Bauskā, bērni bija sajūsmā par lielisko piedzīvojumu.Bauskas BJC no 17. līdz 22. jūnijam organizēs otru šādu nometni, kurā darbosies vecāki pusaudži. Paredzētas dažādas apkārtējo vidi izzinošas nodarbības, arī sikspārņu pētīšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

šito baudījām Rundālē..Mēs tur bijām pagājšgada jūlijā ar Vintuli.Bija super! Lilita Lauskiniece to organizēja.. žēl, ka šogad nav.Mums gribētos.Mūsu bērni ar bija sajūsmā.

pirms 7 gadiem, 2013.06.16 15:00

sss

šito baudījām Rundālē..Mēs tur bijām pagājšgada jūlijā ar Vintuli.Bija super! Lilita Lauskiniece to organizēja.. žēl, ka šogad nav.Mums gribētos.Mūsu bērni ar bija sajūsmā.

pirms 7 gadiem, 2013.06.16 15:00

Vietējās ziņas