Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnes pilskalna svētkos Baltu klubs ierīkos «Druīdu apmetni» 5

24.maijā un 25.maijā Rundāles novadā Mežotnes pilskalna svētkos Baltu klubs piedalīsies ar programmu "Druīdu mākslas un dzīve Baltijā", izveidojot "Druīdu apmetni" Mežotnes pils parkā.

Biedrības "Baltu klubs" vadītāja Dace Rence informēja, ka Mežotnes pilskalna svētkos Baltu klubs ierīkos druīdu ceļojuma apmetni Lielupes labajā krastā Mežotnes pils parkā atbilstoši savas kārtas un vēsturisko tradīciju prasībām.

Tur būs apskatāma druīdu ceļojumu sadzīve, tērpi, rotas un aristokrātu ieroču izstāde "Baltu ieroču attīstība no bronzas laikmeta līdz mūsu ēras 7.gadsimtam", notiks sarunas par baltu kultūru un druīdu atstāto kultūras mantojumu Baltijā.

Baltu klubs demonstrēs druīdu mākslas - mūziku, deju, dziesmu, dzeju un pasakas no jaunās grāmatas "Baltu pasakas". Interesenti varēs iepazīties ar druīdu filozofisko tradīciju un retāko mūzikas instrumentu Baltijā - ķeltu arfu. Baltijā tādas ir tikai divas, skaidroja Baltu kluba vadītāja.

24.maijā būs iespējams apskatīt ieročus, tērpus un rotas. Turpat notiks loka un arbaleta šaušanas demonstrējumi, nodarbības un apmācības. Parkā zem ozola teicēji lasīs baltu pasakas bērniem un tur skanēs arī dzejas uzvedums "Viņš, Viņa un Debesis" ar kurtuāzo dzeju no Paula Stelpa grāmatām. Vakarā pils lielajā zālē notiks koklētāju ansambļa "Teiksma" un ķeltu arfas koncerts, informēja Rence.

Baltu klubs Mežotnē ieradīsies 23.maija vakarā un uzturēsies pils parkā līdz 25.maija novakarei. 25.maijā varēs redzēt rotu un ieroču izstādi, sadzīvi, viesoties druīdu mītnē un gaisotnē, kā arī plkst.12 noskatīties dzejas uzvedumu "Esmu es pati" ar deju kopas "Laimītes", vokālās grupas un mūziķu piedalīšanos. Būs iespēja klausīties druīdu sieviešu garīgo dzeju ķeltu arfas skaņu pavadījumā.

"Druīdi līdz mūsu ēras 7.gadsimtam bija mākslas, zinātnes un garīgās kultūras dzīves nesēji, sargātāji un uzturētāji Baltijā," par aktivitāšu saturu pauda Baltu kluba vadītāja, skaidrojot, ka Baltu klubs neatdarina senatnes priekšmetus, rituālus un sadzīvi, bet Baltu klubs ceļ gaismā baltu druīdu kultūras tradīciju un garīgo mantojumu.

Mežotnes pilskalns atrodas Rundāles novadā, kreisajā Lielupes krastā pretī Mežotnes pilij Bauskas novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

vai

dieniņi- būs interesanti! Ko rādīs rundālieši?

pirms 6 gadiem, 2014.05.05 18:36

Mikslis

Baltu druīdi kopīgi dziedās un dejos. Vai vajadzētu jaukt kopā dažādas kultūras? Amazones šaus ar arbaletu, tā tik būs jautrība.

pirms 6 gadiem, 2014.06.10 08:45

Interesanti

Pirmā vēstule, kuru 1999.gadā uzrakstīju pie sava tēva Ķengaragā, uz viņa datora. Apakšā esošā pielīmētā bilde ar eņģeļiem ir no vienas dāmas vēstules, kura tajā laikā strādāja Tieslietu Ministrijas Reliģisko lietu departamentā pie Ringolda Baloža un darba uzdevumā bija sūtīta izspiegot – kas tā tāda par jaunu reliģiju Latvijā. Mana darbošanās tika atzīta kā “nekaitīga”, Tieslietu Ministrijas seifā atrodās lekcija uz audiokastes Sahadža-Jogas Pudža Šrī Višnu, un enerģiskā dāma pievērsās latviešu nacionālistu kluba “415″ un tāda ezotēriķa: Pauls Stelps darbības izsekošanai.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 16:08

Vietējās ziņas