Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnes pilskalna svētkus atzīmēs abos Lielupes krastos 7

Mežotnes pilskalna svētkos sestdien, 24. maijā, jau astoto reizi pār Lielupes krastiem skanēs zemgaļu taures, informē zemgaļu kultūras biedrības «Upmale» pārstāve Elīna Kūla-Braže.
 
Mežotnes pilskalna svētki pulksten 13 sāksies ar Saules spēka daudzinājumu un uguns iekuršanu senajā svētvietā Vīnakalnā. Uz kopīgu dainošanu aicināti visi, kam tuva latviskā dzīvesziņa.

Savukārt pulksten 14 Mežotnes pilskalna virsotnē vēstures biedrību dalībnieki demonstrēs viduslaiku dzīvesveidu un amatniecības paņēmienus. Viduslaiku cīņu meistari piedalīsies sīvās divkaujās, un uzvarētājs iegūs balvu – zemgaļu kaujas cirvi. E. Kūla-Braže stāsta, ka svētkos īpaša programmas daļa būs veltīta jauno karavīru gaitu sācējiem. Norisināsies izveicības un spēka pārbaudes puišiem, kuri gatavojas kļūt par jaunajiem karavīriem. Senās amatu prasmes un darbu krājumus izrādīs podnieki, ieroču meistari, rotkaļi, apavu un apģērbu darinātāji.

Pilskalna virsotnē koncertēs folkloras kopas «Tarkšķi» no Iecavas un Ceraukstes pagasta «Laukam pāri» folkloristi. Apmeklētājiem būs iespēja izdancoties un iet rotaļās. Svētku noslēgumā tiks iedegta uguns skulptūra pilskalna virsotnē.

Otrpus Lielupei, Mežotnes pils parkā, ar programmu «Druīdu mākslas un dzīve Baltijā» svētkos piedalīsies Baltu klubs, informē Mežotnes pils pārstāve Ilze Djačuka.

I. Djačuka skaidro, ka druīdi līdz 7. gadsimtam bija mākslas, zinātnes un garīgās kultūras dzīves nesēji, sargātāji un uzturētāji Baltijā. Tāpēc Mežotnes pilskalna svētkos Baltu klubs ierīkos druīdu ceļojuma apmetni Lielupes labajā krastā. Būs apskatāma viņu ceļojumu sadzīve, tērpi, rotas un aristokrātu ieroču izstāde «Baltu ieroču attīstība no bronzas laikmeta līdz m. ē. 7. gs.». Risināsies sarunas par baltu kultūru un druīdu atstāto kultūras mantojumu Baltijā.

Baltu klubs demonstrēs druīdu mākslu un pasakas no jaunās grāmatas «Baltu pasakas». Interesenti varēs iepazīties ar retāko mūzikas instrumentu Baltijā – ķeltu arfu. Baltijā tādas ir tikai divas.

Baltu klubs Mežotnē ierodas 23. maija vakarā un uzturas pils parkā līdz 25. maija novakarei. Sestdien plkst. 11 tiks atklāta izstāde un nedaudz vēlāk sāksies loka un arbaleta šaušanas demonstrējumi, nodarbības un apmācības. Pa dienu parkā zem ozola teicēji lasīs baltu pasakas bērniem, un tur skanēs arī dzejas uzvedums «Viņš, Viņa un Debesis». Savukārt vakarā plkst. 19 pils lielajā zālē skanēs stīgu koncerts ar koklētāju ansambli «Teiksma» un ķeltu arfu.

Svētdien, 25. maijā, joprojām būs apskatāma rotu un ieroču izstāde un plkst. 12 dzejas uzvedums «Esmu es pati» ar deju kopas «Laimītes», vokālās grupas un mūziķu piedalīšanos.

Mežones pilskalna svētkos iesaistīsies arī vēstures biedrības «Kāvi», «Heiligenberg», «Exercitus Rigensis», «Baltic Snake», «Baltava», «Trokšņu iela», «Senās vides darbnīca», «Senzeme», «Medene» un Jelgavas tradicionālo amatu pārstāvji.

Svētkus rīko zemgaļu kultūras biedrība «Upmale» sadarbībā ar Rundāles novada domi. Svētkus atbalsta Bauskas kultūras centrs, Bauskas tūrisma informācijas centrs, SIA «VNĪ pilis» – Mežotnes pils, zemnieku saimniecības «Sējas» un «Vaidelotes».


Pievieno komentāru

Komentāri 7

Pils

Mezotnes pils pusē 24. maijā aicinām uz amatnieku tirdziņu pieteikties amatniekus. Tālr. 63960711

pirms 6 gadiem, 2014.05.20 12:25

jānis

ņu kad beidzot būs kaut kas jauns un interesants/ Katru gadu viens un tas pats!vai neviena, ko paaicināt, kam fantāzija darbojas, nevar?

pirms 6 gadiem, 2014.05.20 14:29

es

Ja Tu tāds gudrs - iesaki jaunumus!!!

pirms 6 gadiem, 2014.05.23 07:28

mjāā

Viss ir ok! Tas ir tik skaisti izbaudīt seno gaisotni..

pirms 6 gadiem, 2014.05.20 16:21

Maija

Jāni, vai kantrī festivālā arī katru gadu nav viens un tas pats? Varbūt uzaicināsim cirku?

pirms 6 gadiem, 2014.05.20 20:01

super

Lai viss iecerētais izdodas, sauli un labu garastāvokli!!!

pirms 6 gadiem, 2014.05.21 10:06

?

Saprotu,ka ieeja pasākumā bez maksas,jo nekur nav uzrādīta ieejas maksa

pirms 6 gadiem, 2014.05.21 17:05

Vietējās ziņas