Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnes pilskalnā vienosies latvieši un lietuvieši 2

Rundāles novada Mežotnes pilskalnā un baznīcā svētdien, 22. septembrī, visi interesenti varēs atpūsties Baltu vienības dienai veltītā pasākumā «Ūdensvārdi», laikrakstu «Bauskas Dzīve» informē Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Pilskalnā aktivitātes sāksies plkst. 15.20 pie Mežotnes avotiņa ar vēsturnieka Aigara Urtāna stāstījumu par avota rašanos. Tam sekos Rundāles un Pakrojas, kas atrodas Lietuvā, pašdarbības kolektīvu kopuzvedums «No zalkša līgavas līdz ūdensmeitai», tā informē kultūras darbu organizatore Rundāles pagastā Lilita Lauskiniece.

Līdztekus jau no plkst. 15 dažādi priekšnesumi un aktivitātes būs sagaidāmas Mežotnes baznīcā. Paredzēta lietuviešu leļļu teātra «CIZ» izrāde trīs daļās – «Mēs nākam no pasakām». Tā būs balstīta uz Andersena pasakām. Tāpat būs skatāma desmit minūšu gara īsfilma «Egle – zalkšu karaliene», būs klausāma Sokrāta augstskolas lektora Daiņa Ozoliņa lekcija «Ūdens – pasaules pirmelements» un pie baznīcas kapelas priekšnesumi.

Mūzikmīļus priecēs muzikāls uzvedums «Pērkonvīru pasakas». Priekšnesumā apvienota tradicionālā stāstniecība, latviešu tautas mūzikas motīvi un pasaules mūzikas iespaidi. Uzvedumā būs iesaistīti dažādi ritma instrumenti, piemēram, iespaidīga izmēra celma un vara bungas, perkusiju instrumenti – gongi, māla podi, zvani un daudz kas cits.

Deju piekritēji varēs baudīt gandrīz stundu garu laikmetīgās dejas priekšnesumu «3/4 ūdens», ko rādīs Latvijas Kultūras akadēmijas absolventes no apvienības «Dejas anatomija».

Vakara noslēgumā paredzēts arī meditatīvs koncerts sveču gaismā «Ūdens vārdi». Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi sveces un lāpas, jo notiks lāpu gājiens līdz pilskalnam, kur paredzēta lielā ugunskura iedegšana.

Visa pasākuma laikā apmeklētajiem būs iespēja iegādāties siltu tēju, uz ugunskura vārītu zupu, kā arī iemēģināt roku maizes cepšanā. Pasākums tiek organizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, tā stāsta K. Kociņa.

Baltu vienības diena tiek atzīmēta, lai pieminētu 1236. gada 22. septembra notikumus. Šajā vēsturiskajā datumā baltu tautas – lietuvieši un zemgaļi – Saules kaujā sakāva Zobenrāļu ordeni.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

velis

izklausās jau skaisti jaukai vasaras izskaņai

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 13:47

Vietējās ziņas