Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnes skolai vēlas mainīt nosaukumu 2

Bauskas novada domes izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas 9. aprīļa sēdē deputāti skatīs Mežotnes internātvidusskolas direktores iesniegumu, portālu informē sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko.

Direktore Dace Peņķe sagatavojusi grozījumus skolas nolikumā. Tajā paredzēts izglītības iestādei piešķirt nosaukumu Mežotnes profesionālā un vispārējā internātvidusskola.

«Bauskas Dzīvei» D. Peņķe pastāstīja, ka šāda pārdēvēšana nepieciešama, lai nodrošinātu audzēkņiem iespēju iegūt profesionālo kvalifikāciju. Jau pašlaik vidusskolas klašu audzēkņi te apgūst aprūpētāja un metinātāja profesionālās iemaņas. Statusa maiņa ļaus audzēkņiem iegūt pilntiesīgus dokumentus par 2. un 3. līmeņa profesionālās izglītības apguvi un pēc tam arī strādāt šajās profesijās.
Profesionālās skolas statuss ļautu pretendēt arī ES līdzekļu piesaistei.

«Esam iepazinušies ar līdzīgiem modeļiem, kas sekmīgi darbojas. Tā, piemēram, strādā Vecbebru profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā. Mūsu novadā šāda izglītības iestāde būtu jaunums. Piedevām mēs varētu nodrošināt arī pieaugušo tālākizglītības programmas,» skaidroja D. Peņķe.

Aprīļa sākumā Mežotnes internātvidusskolu apmeklēja novada domes deputāti un atbildīgās amatpersonas. Viņi apskatīja mācību priekšmetu kabinetus, pielāgotās vakarmācību telpas, no jauna iekārtotās un aprīkotās telpas profesionālās ievirzes programmu – metināšana un aprūpe – īstenošanai, internāta istabiņas. Atzinīgi tika novērtēts jaunā apkures sistēma, kas nodrošina labus siltuma apstākļus skolā un arī tuvējā ciemata iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

o bāc

vai ta nu jaunākas skolas bildes nebija! šitā - simtgadīga!!

pirms 6 gadiem, 2014.04.08 14:31

Vietējās ziņas