Mežotnes volejbolisti uzvar Entuziastu 2. līgā 4

Rīgas atklātajos amatieru mačos volejbolā jeb Entuziastu volejbola līgā par 2. līgas čempioniem kronēti Bauskas novada Mežotnes pagasta spēlētāji. Rundāles novada vienība ieguva 13. vietu.
 
Entuziastu volejbola līga ir spēcīgākā amatieru komandu grupa, kas sastāv no 1. un 2. līgas. Lieliskus rezultātus savā trešajā sezonā čempionātā sasniegusi Mežotnes pagasta vienība, kļūstot par uzvarētāju 2. līgā un iegūstot tiesības startēt 1. līgas sacensībās nākamajā sezonā.

Pavisam 2. līgā divās apakšgrupās startēja 18 komandas. Katras grupas četras spēcīgākās vienības turpināja cīņu par medaļām, pārējie sacentās «Cerību kausā», sadalot 9. – 19. pozīciju.

Mežotnes un Rundāles vienība tika izlozēta A grupā. Savstarpējā mačā ar 3:0 pārāki bija mežotnieki. Bauskas novada komanda astoņās grupu spēlēs izcīnīja septiņas uzvaras, piecās no tām nezaudējot ne seta un triumfējot ar rezultātu 3:0, vienīgais zaudējums ar 1:3 piedzīvots pret uzvarētājiem – Ķekavas novada volejbolistiem. Mežotnes komanda ar 20 punktiem ierindojās otrajā vietā, par punktu atpaliekot no ķekavniekiem,

Otrā posma spēlēs Mežotnes volejbolistiem pretī stājās B grupas četras spēcīgākās komandas. Pret šīm vienībām gūti panākumi – ar 3:0 pieveikta līdervienība «Ķeguma novads», ar 3:1 – «BPS Trans», «Eleja» un «Predatori».

Izslēgšanas spēles mežotniekiem sākās ar uzvaru astotdaļfinālā pret «Cerību kausa» turnīra uzvarētāju komandu «Tornado» – 3:0. Ceturtdaļfinālā pretējā tīkla pusē stājās jau iepriekš uzvarētie «Predators» volejbolisti. Arī šajā cīņā Mežotnes komanda bija pārāka – 3:0.
Trillera cienīgs bija pusfināla mačs, kurā Bauskas novada volejbolisti tikās ar Ķeguma novada pārstāvjiem. Vadībā ar 2:0 izvirzījās pirmie, taču pretinieki nedomāja padoties un panāca 2:2. Izšķirīgajā setā Mežotnes volejbolisti spēlēja aukstasinīgāk un izrāva uzvaru ar 16:14, bet visā spēlē triumfēja ar 3:2.

Finālā nebija gaidītās intrigas. Pārliecinošu un pat graujošu uzvaru ar 3:0 (25:12, 25:20, 25:12) pār «MAPEI/MVS» izcīnīja Mežotnes volejbolisti, kuri kļuva par Entuziastu līgas čempioniem 2. līgā.

Komandas «Mežotne» treneris un kapteinis Guntis Mašinskis ir gandarīts: «Zinājām, ka astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarēsim. Īstais fināls bija pusfinālā, kad tikāmies ar Ķeguma novada komandu. Līdz šim čempionātā tik līdzvērtīga un saspringta cīņa nebija piedzīvota. Mačs bija fantastisks – spēles beigās koncentrējāmies un izrāvām uzvaru. Neviens sevi nežēloja, daži guva traumas, taču spēli turpināja. Uz panākumiem mūs virzīja vēlme uzvarēt un milzīga pašatdeve. Mūsu mērķis bija cīnīties par katru uzvaru. Tas izdevās, tagad mūs gaida smaga sezona 1. līgā. Tur spēlē labākie amatieri. Laika vēl ir pietiekami. Trenēsimies, gatavosimies un mēģināsim rādīt labāko.»

Rundāles novada komanda uzvarēja trīs A grupas mačos – ar 3:0 sakauta «Carnikava», ar 3:1 – «Lidosta Rīga» un «Sniega serviss». Zaudējuma rūgtumu Rundāles volejbolisti piedzīvoja piecas reizes un A grupā finišēja sestajā pozīcijā. «Cerību kausā» rundāliešiem pret B grupas komandām veicās krietni labāk. Viņi uzvarēja divus no četriem mačiem – ar 3:0 pārspēta «Commudus» un «Gazmjas», zaudēts «Kodolam» un «Tornado».

Rundāles novada komandas treneris Vilnis Zariņš atklāj, ka pērn klājies grūtāk: «Spēlējam otro gadu un pacietīgi virzāmies augšup. Šogad startējām labi, bet ticam, ka varam vēl augt. Gatavojoties nākamajai sezonai, komandai pievienosies jauni spēlētāji, kas palielinās izredzes uz labiem rezultātiem. Ja nav savainoto un visi ir ierindā, mēs varam būt «ciets rieksts» jebkuram pretiniekam un cīnīties par iekļūšanu pirmajā līgā.»

Pirmajā līgā 2014./2015. gada sezonā startēja arī Bauskas novada Vecsaules pagasta komanda, kurai diez ko labi neveicās – 14 vienību konkurencē iegūta 12. vieta.

UZZIŅAI
Komandā «Mežotne» spēlēja: Romāns Grīslītis, Raimonds Ušvils, Raimonds Ziediņš, Gunārs Šteinhards, Agris Šults, Didzis Rumba, Jānis Jirgensons, Valērijs Makarovs, Artūrs Zaķis, Aivis Āns, Guntis Mašinskis, Ruslans Kurašēvics, Atis Petrušēvics, Uģis Dombrovskis, Raitis Zukulis un Igors Šersts.

Vienībā «Rundāle» spēlēja: Eduards Skujiņš, Māris Kauss, Krists Brūvelis, Toms Dučenko, Andris Rikmanis, Matīss Augstkalns, Vilnis Zariņš, Aleksandrs Troščenko, Gints Liškauskis, Rinalds Zariņš, Uldis Senkāns, Nauris Artimovičs un Artūrs Augstkalns.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

pipipī

Neviens no šiem nosauktajiem cilvēkiem netrenējas,tikai aizbrauc brīvdienās iedzert alu,atvainojos,uzspēlēt volejbolu kaut kādā alus dzērāju līgā. Nu baigas panākums. Varbūt vispirms sāksiet trenēties?

pirms 5 gadiem, 2015.05.02 00:10

Uģis

Kāpēc trenēties, ja varam vinnēt Alus dzērāju līgu!?! :D
Komandai kā reiz vajag potenciālu PR darbinieku, izskatās, ka Jūs būtu kandidāts Nr.1.

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 13:52

Ilze

Joks-Mans vecis,kurš spēlē Mežotnes komandā, pēc mača vienmēr tiek ienests dzīvoklī komandas biedru pavadībā smagā reibumā.

pirms 5 gadiem, 2015.05.02 23:11

Sauģiem!

Var redzēt Bauskas publika nespēj priecāties par cita panākumiem. Paši neko citu nevar kā sēdēt pie datora un riebīgi nolikt tos, kuri kaut ko dara. Un kas tur nopeļams , ka pēc spēles puiši atpūšas vai Jums kāds to liedz. Var redzēt pašiem skauž, tikai pie logiem tupēt un tenkot var. :(
Malači puiši - tā turēt! :)

pirms 5 gadiem, 2015.05.03 13:24

Vietējās ziņas