Ministre aicina skolas apsvērt iespēju izvēlēties B mācību modeli; Bauskas novadā turpinās strādāt pēc A modeļa 6

Saslimšana ar Covid-19 septembrī ir konstatēta kopumā 17 izglītības iestādēs, šorīt intervijā TV3 raidījumam «900 sekundes» pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). No minētajām 17 jaunās slimības skartajām izglītības iestādēm 11 jau ir atgriezušās ierastajā darba ritmā, norādīja ministre.

Vaicāta, kāda situācija ar Covid-19 ir nelielākās lauku skolās, ministre atzina, ka pagaidām nav indikāciju, ka situācija tajās pasliktinātos. «Principā visi signāli ir tikai par lielajām vidusskolām vai pirmsskolas izglītības iestādēm. Šonedēļ parādījusies jauna tendence - interešu izglītība,» informēja  Šuplinska.

Pirmdien, 28. septembrī, preses konferencē par pedagogu nodrošinājumu Latvijas skolās Šuplinska atzina, ka, ņemot vērā Covid-19 izplatības pieaugumu izglītības iestādēs, tām, iespējams, būtu vairāk jādomā par B modeļa izvēli, ziņo aģentūra LETA.

I. Šuplinska skaidroja, ka attālināto mācību procesu varētu ieviest pamīšus pa dienām vai nedēļām, īpaši uzsverot, ka šāda iespēja jāapsver lielajām skolām. B modeli ministre aicina ieviest ne tikai Rīgas skolās, bet visās. «Aicinu visas skolas pārdomāt, vai un kā šajā laikā jānotiek ārpus skolas pasākumiem, sacensībām, vai tādiem pasākumiem, kas varētu nebūt oficiālā skolas laika sastāvdaļa,» uzsvēra I. Šuplinska.

Viņa aicina bērnu vecākus atbildīgi izturēties pret saviem bērniem un maksimāli pasargāt viņus no iespējamas inficēšanās ar slimībām. Lai izvairītos no šādiem riskiem, vecāki iespēju robežās varētu paši nogādāt savus bērnus skolā un interešu izglītības iestādēs, kā arī atturēties no pulciņu un koru apmeklēšanas, ja bērnam novērojami kādi saaukstēšanās simptomi.

Bauskas novada Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare paskaidroja, ka patlaban tiek vērota epidemioloģiskā situācija. «Pagaidām Bauskas novada  izglītības iestādes strādā pēc A mācību modeļa, kas pieļauj 20% attālinātās mācības no kopējā mācību laika  7.-12. klašu posmā,» atklāja M. Bauvare.

Kā ziņots, Latvijas 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pirmo reizi kopš aprīļa ir pārsniedzis desmit gadījumu robežu, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) dati.

Vadoties pēc ECDC datiem, pirmdien šis rādītājs sasniedza 10,52 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt svētdien šis rādītājs bija 9,9 gadījumi. Pēdējo reizi, kad tika reģistrēta augstāka saslimstība par minēto, bija 19.aprīlī, kad valstī tika reģistrēti 10,57 gadījumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Qq

Varbūt,ka vienreiz ļautu skolām pašām izvēlēties,ko A?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.29 09:40

qqq

Vēl labāk būtu, ja katram skolēnam ļautu izvēlēties.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.29 10:12

Tt3

2.vifusdkolā neviens neko neievēro.
Sporta stundas 3 klasēm kopā sporta zālē.
Monstrus saceļ,lai tik vairak bernu un naudas, par bērniem un drošību nedomā.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.30 20:50

Zane

Māra no covid nebaidās!
Karogs plīvo,tik uz priekšu!
Es pieprasīšu saviem bērniem attālinātās mācības.
Lai ģimnāzija nodrošina.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.30 22:22

Zane

Man arī bail.
Lai kā bet labāk attālināti!
Grūti būs,bet vismaz veseli.
Jādomā par ģimeni un bērniem!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.01 21:14

Vietējās ziņas