Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministrija iebilst pret deputātu lēmumiem 34

Bauskas novada domes 25. aprīļa sēdē deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu par Bauskas novada Izglītības pārvaldes (IP) vadītājas Aijas Spriņķes atbrīvošanu no amata. Pirms balsojuma vairākiem deputātiem nebija skaidra lēmuma būtība, jo par IP likvidēšanu tika nobalsots jau marta domes sēdē. Deputāti vēlējās zināt, kāda ir Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) nostāja. Juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns skaidroja, ka no IZM saņemtas vairākas vēstules. Ministrija interesējusies, vai IP likvidēšana neietekmēs centralizēto eksāmenu norisi. Pašvaldība sagatavoja ministrijai atbildi, ka darbā nebūs pārtraukuma, likvidētās IP vietā darbu sāks izglītības nodaļa (IN). Tāpat ministrija savā vēstulē apgalvoja, ka nevēlas saskaņot lēmumu par A. Spriņķes atbrīvošanu no darba. Deputāts Juris Landorfs interesējās, vai drīkst balsot par A. Spriņķes atbrīvošanu no amata, ja ministrija tam nepiekrīt. Garš un izplūdis bija M. Mākulēna skaidrojums par likumu prioritātēm, pašvaldības un ministrijas kompetencēm. «Es uzņemos atbildību - viss, kas saistīts ar IP likvidēšanu un A. Spriņķes atbrīvošanu no amata, ir izdarīts likumīgi,» beigās apgalvoja M. Mākulēns. Viņš arī piebilda, ka IZM aicinājusi novada vadību uz sarunu, lai uzklausītu pamatotus argumentus par IP likvidēšanu.Šajā sēdē deputāti vienbalsīgi nolēma jaunizveidotās IN vadītāja amatā apstiprināt Ģirtu Bernautu. Viņam darba pienākumus jāsāk pildīt 8. maijā. Tad arī jābūt zināmam, kas strādās par metodiķiem jaunajā nodaļā. Konkursā uz trim metodiķu vietām pieteikušies četri pretendenti. Kandidātu izvērtēšanas komisija ar viņiem vēl nav tikusies.Novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips «Bauskas Dzīvei» atzina, ka situācija ar deputātu lēmumiem un ministrijas iebilstošo nostāju nav viennozīmīga. Viņš pauda cerību, ka sarunas laikā ar IZM amatpersonām viss noskaidrosies.

Pievieno komentāru

Komentāri 34

piranja 02.05.2013. 09:19:08, kuri ir lielie kungi, un kas viņus par tādiem ir iecēlis??? ir tautas ievēlēti deputāti, tauta ir viņu uzturētāja un darba devēja, tā ka beidzot vajadzētru sākt nolaisties no tiem augstumiem, kurus paši sev ir sacēluši.

pirms 7 gadiem, 2013.05.03 13:34

To Mākulēnu pašu būtu jāatlaiž, par 14000 Ls. zaudējumiem

pirms 7 gadiem, 2013.05.03 07:25

Nu, jā IP par daudz atļāvās, šitādu nekaunību iebilst pret baseina būvniecību. IZM iebilst , savu akceptu nedod Sprinķes atlaišanai, bet mūsējiem mākoņstūmējiem , jau tas pie vienas vietas, bet tiesai, gan būs cits viedoklis. Baeins būtu labi Bauskā, bet ne jau par novada līdzekļiem, piedodiet, pie šitik nesakārtotas saimniecības, tik dārgā būvē, visu naudu iegrūst, ceru, ka viņiem neizdosies! Parasti, jau tādām lietām piesaista citus līdzekļus, bet tā slimīgā reakcija, kas tika vērta pret IP darbiniekiem, neko labu neliecina, tur ir zemūdens akmeņi!

pirms 7 gadiem, 2013.05.03 06:13

piranja

vai ne viens nesaprot izglītības pārvalde ielīda tur kur nevajadzēja un lielajiem kungiem tas nepatika..Un liktos ka no lielo kungu kabatām un it īpaši no Rumbas kabatas ņemtu naudu...Viņiem tak tik ļoti trūkst naudas pie savām algām....

pirms 7 gadiem, 2013.05.02 09:19

losis

godkāris rumbiķis cer izietsveikā cauri ,nekā nebūs....

pirms 7 gadiem, 2013.04.30 11:37

jautājums

es nu gan pirmo reiz dzirdu, ka IZM kāda pieņemšanu vai atbrīvošanu neakceptē. ja nu vienīgi pati aizskrēja, pilnu galvu piedziedāja par netaisnību, nu tad kaut kādus pantus piemeklēja. Kā tad būtu, ja kundze sataisītos uz ārzemēm aizceļot, vai tad arī neseskaņotu? Tad izm būtu vienalga, kas tālāk.

pirms 7 gadiem, 2013.04.29 15:22

Skola

A.Spriņķe strādājusi vienmēr atbildīgi un godprātīgi -novada izglītības attīstībai un valsts interesēm.Bauskai mērķtiecīgi darbinieki nav vajadzīgi tikai pielīdēji , roklaižas-glumie.

pirms 7 gadiem, 2013.04.29 14:34

Raganu medības jau deputāti sarīkoja, ar savu melīgo atriebības gājienu(atbrīvojoties no sev nevēlamiem un nelojāliem cilvēkiem), "likvidējot", iestādi, bet laiks, tiešām visu saliks pa vietām, domāju šitas stāsts vēl nebūt nav beidzies!!!Vēl prieksā stāv skaidrošanas ar ministriju, tiesvedības un no tā visa izrietošās sekas un galvenais pēc mēneša vēlēšanas.

pirms 7 gadiem, 2013.04.29 08:25

kas tad nu, jau raganu medības kāds (--āda) iedomājies sarīkot?
Laiks vienkārši salika visu pa vietām - arī kaut kādu iestādi, vienu no iestādēm..bet dzīve jau tamdēļ neapstājas, vai ne? :)

pirms 7 gadiem, 2013.04.28 22:50

ragana

un kurš nesīs atbildību par cilvēku, kurš atstās tagadējo darbavietu, lai, uzticoties jūsu
" atbildībai" (lasi- bezatbildībai, nenovīdībai, nekompetencei) , ieņemtu amatu,kuru drīz vajadzēs atstāt, kad tiesa atjaunos iepriekšējo vadītāju? Jo viss pēc vēlēšanām mainīsies- īpaši tiem, kuri šodien jūtas neaizskaramie valdnieki un viņu aizsegā esošie paklapiņi- jūs būsiet tie jūsu pašu augstprāyīgi nievātie simtlatnieki un bezdarbnieki! Jūsu padarīto labājkajā gadījumā nosodīs, ļaunākajā liks atmaksāt morāli un finansiāli. Šis nu ir tas gads, kurš atmaksu par negodīgumu un ļaunumu nes nekavējoties un ar uzviju.

amatu

pirms 7 gadiem, 2013.04.28 18:11

Bet man gan patīk šī situācija, jo galu galā ir arī CIlvēks (ar lielo burtu) kurš var publiski uzņemties atbildību, kaut arī pakaļā iebāžamu, bet tomēr atbildību. Cerēsim, ka pēc tiesas sprieduma kompensāciju kuru būs jāizmaksā A.Spriņķei, piedzīs no M.Mākulēna personīgi. Jo savādāk sanāk, ka nākošie (esošie) gaismas nesēji un novada attīstības stūrētāji, personīgu ambīciju dēļ, Bīna stilā, izdomāja vēstules saturu, iesniedza paši sevi, un vēl nopriecājās ka Kāds ir atklājis "lielas nelikumības", un pieņēma pretlikumīgu lēmumu. Tālāk protams, tā vietā lai remontētu ceļus, šie paši "gaismas nesēji" no nodokļu maksātāju naudas izmaksās kompensācijas. Tā lūk, jauki dzīvot Bauskas novadā.

pirms 7 gadiem, 2013.04.28 17:09

ko mēs pirms četriem gadiem esam vēlējuši.Kādas sejas,un paceltās rociņas arī tādas dīvainas,vienīgi pirmais pacēlis kā pirmklasnieks.Forša bilde.

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 22:58

Es ra paužu cerību, ka sarunas laikā ar IZM amatpersonām viss noskaidrosies, cik Bauskā ir smaga situācija, depuātiem putniņi čivina!

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 22:27

Mūsu deputātiem lielas, galvas, diez ko teiks, ja ministrija lūgs parādīt pierādijumus, ka Sprinķe ir slikti strājājusi, tur ar mūldēšanu nepietiks, vajadzēs dokumentāli to pierādīt, bet čušš, tikai tukši vārdi! Kauns nebūs????Nebūs tie taču ir mūsu visu varošie deputāti, ar pāris virsvadītājiem priekšgalā!

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 22:17

ATU-28

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 16:21

ATU-28

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 16:21

ATU-28

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 16:21

ATU-28

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 16:21

Ak, Jūs, skaudīgie Latvieši! Tas kurš, nav dabūjis, tam arī skauž, savādāk jau nerakstītuAk, Jūs, skaudīgie Latvieši! Tas kurš, nav dabūjis, tam arī skauž, savādāk jau nerakstītu

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 14:44

Sigit,tu runā par to dīvainīti kuram sievietes neinteresē?

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 11:54

Vietējās ziņas