Ministrija sola Vecumnieku novada domei izvērtēt divu kritiskāko ceļu seguma atjaunošanu 20

Satiksmes ministrija (SM) izvērtēs iespēju atjaunot divu kritiskā stāvoklī esošu valsts ceļu segumu Vecumnieku novadā, pausts iestādes vēstulē novada pašvaldībai.

Atbildot uz pašvaldības lūgumu sniegt konkrētu rīcības plānu valsts ceļu sakārtošanā novadā, SM un VAS "Latvijas Valsts ceļi" savā atbildes vēstulē informēja, ka valstī kopumā apmierinošā stāvoklī ir 396 kilometri un sliktā stāvoklī ir 377 kilometri valsts reģionālo autoceļu ar grants segumu.

"Izstrādājot valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmas 2020.-2022.gadam, izvērtēsim iespējas tajās iekļaut autoceļu P87 Bauska-Aizkraukle un P88 Bauska-Linde grants segumu sakārtošanas darbus," solīja ministrija.

Komentējot pašvaldības pārmetumus par minēto ceļu malu nepļaušanu, SM norādīja, ka zāle, kas aug uz valsts autoceļa nomales un tai piegulošas nogāzes, "C" uzturēšanas klases autoceļiem, kurā ietilpst abi pašvaldības norādītie ceļi, veģetācijas periodā jāpļauj tikai vienu reizi sezonā. Turklāt SM informēja, ka 2019.gadā valsts reģionālā autoceļa Bauska-Aizkraukle uzturēšanas darbos izlietoti teju 128 144 eiro, bet ceļa Bauska-Linde uzturēšanai - gandrīz 125 768 eiro.

Valsts amatpersonas pašvaldībai arī solījušas, ka līdz iespējai būtiski uzlabot valsts reģionālo autoceļu ar grants segumu stāvokli tiks nodrošināta regulāra autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu izpilde atbilstoši noteiktajai "C" ikdienas uzturēšanas klasei.

Pēc atbildes saņemšanas no SM Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Guntars Veismanis neizslēdza iespēju rīkot iedzīvotāju tikšanos ar SM, VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem.

Jau vēstīts, ka Vecumnieku novada pašvaldība nosūtījusi SM vēstuli, kurā pieprasa konkrētu rīcības plānu valsts ceļu sakārtošanā. Novadā apgalvo, ka domē katru dienu tiek saņemti iedzīvotāju jautājumi un kritika par ceļu stāvokli gan Vecumnieku pagastā, gan visā novadā. Tāpēc Veismanis sagatavojis un nosūtījis vēstuli ministrijai par situāciju uz valsts autoceļiem. Vēstulē pausta neizpratne par notiekošo uz valsts ceļiem.

Domē apgalvoja, ka šajā sezonā ceļmalas nav pļautas ne vienu reizi, Vecumnieku novada pagasta centrā asfaltētās daļas nav tīrītas, bet grants ceļi esot uz sabrukšanas robežas.

Pēc viņa paustā, viskritiskākā situācija veidojas uz ceļiem P88 Bauska-Linde un P87 Bauska-Aizkraukle, jo tie vietām ir neizbraucami. Turklāt autoceļu P88 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests izmanto pacientu nogādāšanai uz Jelgavas slimnīcu, piebilst Veismanis.

Dome SM pieprasa konkrētu rīcības plānu, kas attiecas uz valsts autoceļu sakārtošanu novadā. Gadījumā, ja atbildes netiks saņemtas, novada vadība sola rīkot Vecumnieku novada iedzīvotāju un uzņēmēju tikšanos ar SM, VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem, lai skaidrotu radušos situāciju uz autoceļiem novadā.

Pašvaldībā arī norāda, ka jūnijā, ka Vecumnieku novadā viesojies satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), domes pārstāvji informējuši viņu par kritisko situāciju uz valsts autoceļiem, taču konkrētas atbildes neesot sekojušas.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Pēteri

Guntars Veismanis atzinību par darbu 18.11.2019

pirms gada, 2019.09.30 13:11

Savejais

Pats ierakstīja komentāru vai?

pirms gada, 2019.10.01 16:27

P

Ja jau no pelniem ceļas Bauskas raj.,kā būs?Skaistkalne-Jaunsule-Bauska.Skaiskalne-Bauska.Kurmene-B.Stelpe-B.Zinot arvien straujāko bērnu dzimstību pagastos,visi Vecumnieku nov.bērni sākotnējā attīstības periodā pa asfaltu tiks vesti uz Vecumniekiem,tālākajā uz Ķekavu, Baldoni.Finišs-Saeimas,valdības apartamentos.Balvu ceremonija Rīgas pilī.

pirms gada, 2019.09.30 14:39

SM

Kur ir rīcības plāns Vecumnieku pašvaldības autoceļu un ielu sakārtošanā ?

pirms gada, 2019.10.01 06:42

Pļāvējs

Ir starpība vai tā vienīgā pļaušanas reize ir jūlijā, kad zeltslotiņas, latvāņi u.c.skaistums ir ir pilnziedā, vai septembra vidū, kad visas zeltslotiņas un latvāņi ir izkaisījuši sēklas nākamajiem gadiem.... Cilvēki savos zemes īpašumos ar zeltslotiņu un latvāņu sērgu cenšās cīnīties, bet Latvijas valsts ceļi padara šo cīņu bezjēdzīgu...

pirms gada, 2019.10.01 07:20

LVC

Meklē utis savā kažokā !

pirms gada, 2019.10.01 11:34

Vietējais

Par veloceliņu būtu vienkārši ideāli, jo ir liels daudzums cilvēku kas brauc, un gribētu braukt ar riteņiem VECUMNIEKI-LINDE ceļa posmā. Uzskatu ka viņš tur ir nepieciešams arī dzīvojošie bērni kas brauc uz skolu as velosipēdu būtu daudz drošāk gan pašiem bērniem, gan vecākiem.

pirms gada, 2019.10.01 10:17

Misenieks

Turklāt autoceļu P88 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests izmanto pacientu nogādāšanai uz Jelgavas slimnīcu, piebilst Veismanis.
Neatliekamās palīdzības mašīnas pacientu nogādāšanai uz Jelgavas slimnīcu no Vecumniekiem izmanto ceļu caur Misu V1011 nevis P88.

pirms gada, 2019.10.01 11:27

Veismanim

Uz asaru pamata te nekas nenotiks, var jau raudulīgas vēstules rakstīt, bet ja pašiem nav ielikts attīstības programmā šāds mērķis tad nekas tur arī nebūs. Pieņemu, ka labs ceļs uz Misu novadam nav izdevīgs, jo daudzi apsvērtu par dzīvesvietu izvēlēties šo vietu nevis Vecumniekus.

pirms gada, 2019.10.01 12:01

no Misas

Tieši tā, Miseniek es tev piekrītu, un kur vēl skolnieki, kas braukā uz Vecumnieku vidusskolu no Misas.

pirms gada, 2019.10.01 14:05

zane

Missa- pissa
tu gan esi stūlbs.

pirms gada, 2019.10.01 14:08

Es

Vienreiz arī Stelpes ļaudīm pietiek
cauru gadu rīt putekļus.Mēs arī esam pelnījuši sen solīto asfaltu!!! Vai Jūs mūs dzirdiet!.!..!

pirms gada, 2019.10.01 20:05

Sandra

PašāBauskā ir grantētas ielas Biržu ielā.Vasarā vieni putekļi rudenī ziemā jāstaigā pa dubļiem

pirms gada, 2019.10.01 21:08

sibemol

ak, kāds vēl veloceliņš, ja Vecumniekos gadiem nevar un nevar izveidot pieklājīgu gājēju celiņu, kas ved no centra uz baznīcu, kapiem, ezeru, muzeju, pansionātu, poliklīniku, aptieku? Dubļi un peļķes, dodoties uz visiem šiem objektiem, ko vēl šarmantāku padara baznīcas īpašums - rezervāts starp ezeru un ceļu uz poliklīniku.
Šī nav īdēšana. Tas ir acīmredzams nesaimnieciskums GADIEM - mākslīgu parku radīt var, nejēdzīgu pārplūstošu blietētu taku gar pus ezeru var, dārgu bērnu laukumu Kalna ielā var, visbeidzot - arī pāris bērnu koka atrakcijas pie baznīcas par 11 tūkstošiem var. Daudz ko var. Nejēdzība.

pirms gada, 2019.10.01 23:22

Ja būtu burvju nūja to smagās tehnikas un mašīnu p

tu pēc nedeļas vai ātrăk

pirms gada, 2019.10.02 12:12

Vietējās ziņas